Ajoi autolla kolarin "navigaattorin"

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1420132

Onkohan ensimmäinen laatuaan, no omalla kohdalla ainakin en ole tälläistä vielä huomannut uutisoinneissa.
71074
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tässä on seuraus, kun rupeavat uskaltamaan helsinkiin navigaattorin kanssa. Parempi olisi böndejen ajella ilman navigaattoria vaikka ajaisivatkin vähän harhaa. On aivan kohtuutonta, että ratikkaliikenne pysähtyy tuon vuoksi tunniksi. Parempi vaihtoehto olisi, että bönde harhailee tunnin.

Äänestä
  • Pysykää maalla ja päinvastoin ulosmenoväylille pysykää stadissa.

    Ongelma korjattu.

    Äänestä

  • sisääntuloväylille? kirjoitti:

    Pysykää maalla ja päinvastoin ulosmenoväylille pysykää stadissa.

    Ongelma korjattu.

    tullit kuin Tukholmassa niin loppuu tarpeeton liikenne.

    Äänestä

Ajaako ne saatanan hullut vaikka sillalta jokeen, jos navigaattori sattuu sitä pyytämään?

Mistä v***sta noita sikiää?`?

Äänestä
  • > Ajaako ne saatanan hullut vaikka sillalta jokeen, jos navigaattori sattuu sitä pyytämään?

    Kyllä ajaa. Tämä on jo vanha vitsi eikä sattunut Suomessa, vaan Saksassa jo vuosia sitten (kun Suomessa ei vielä naveja juuri käytetty, kun ei ollut koko maan kattavia karttoja). Joku vanha kääkkä ajoi yöllä navigaattoriinsa luottaen (ei tainnut kääkällä olla hämäränäkö ihan kondiksessa) laiturilta jonkkaan, kun lossi sattui olemaan vastarannalla... ;-)

    Ja tuoreempi tapaus, sekin saksanmaalta, suhaili täydellä vauhdilla tietyömalle, kiertotielle opastavien kylttien läpi.

    Äänestä

"Hakala arvioi helteen ja navigaattorin heikentäneen miehen arviointikykyä.
"

Autossa oli siis navigaattori, mutta ei ilmastointia....jooopajoo. Siis joku vanha lintta, mutta TomTom piti saada että pääsee vähän suunnistamaan kaupunkiin.

Äänestä
  • vaan uusi VW.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


takia ratikan kanssa. kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1420132

Onkohan ensimmäinen laatuaan, no omalla kohdalla ainakin en ole tälläistä vielä huomannut uutisoinneissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu