riita

skorpion-miehen kanssa, rap...

Parin viikon tapailujen jälkeen sain aikaan riidan, syy oli täysin minussa. Mies tulistui perinjuurin. Samoin lopulta itsekin.
Sovintoa olen koittanut saada aikaiseksi, pyytänyt anteeksi. En ole alkanut ruinaamaan saati anelemaan, koska sehän vain ärsyttää loukattua osapuolta enemmän. Ilmaisin kuitenkin mielipiteeni, että olisi kai kohtuullista antaa anteeksi.
Vastaukseksi sain vain tylyn viestin: tämä oli nyt tässä!
Onko skorppari pitkävihainen? ja muitakin kertomuksia ko. merkistä millainen on parisuhteessa.

Asiallisista vastauksista kiittelee
surullinen sydän

3

1265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tai petit

      luottamuksen, niin voipi olla hankalaa palata yhteen.
      Anna nyt skopun olla itsekseen, sitten viikon tai parin päästä otat yhteyttä ja kerrot omat tuntemuksesi, pyydät sydämestäsi anteeksi ja annat skopun päättää missä mennään.

    • Skorppionitar*

      anteeksi paskan puhmista ja valehtelua ja yhteen olen törmännyt just äsken, saa olla mun puolesta rauhassa, valehdelkoot peilikuvalleen jospa se uskois paremmin.

    • Sarah74

      Minulla on kokemusta, että ei niin hevillä anna anteeksi jos on loukannut ja vaikka anteeksi on pyytänyt. Kestää viikon ennenkuin on oikein kunnolla oma itsensä, hellä ja ihana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      252
      4548
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      128
      2978
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1563
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1461
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1314
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    Aihe