Eikös kd tarkoittanut aikanaan kansandemokraatteja (SKDL)? Mahtaa tulla tulevaisuuden politiikkaa koskevien gradujen tekijöillä lapsuksia, kun luokittelevat KriDe't ja KADE't samaan koriin kd-tunnuksen nähdessään.
En ole KADE
4
384
Vastaukset
- niin se taitaa olla..
Kumpikin kannattaa tasa-arvoa ja korkeaa verotusta, niin eikös ne ole meilkein sisar-puolueita???
- Olennainen ero
KriDe haluaa kaikille sen hyvän, joka joillakin on, Jumalan avulla. Monet (eivät kaikki) KADE:t halusivat joiltakin pois sen, mitä kaikilla ei ollut, ilman Jumalaa.
- faktaa...
Olennainen ero kirjoitti:
KriDe haluaa kaikille sen hyvän, joka joillakin on, Jumalan avulla. Monet (eivät kaikki) KADE:t halusivat joiltakin pois sen, mitä kaikilla ei ollut, ilman Jumalaa.
KD = veroriisto
- ohjelmassa
"Kumpikin kannattaa tasa-arvoa ja korkeaa verotusta,"
Nyt olet ymmärtänyt asiat ihan väärin. Milloinkas kristillisdemokraatit ovat muka ryhtyneet kannattamaan ihmisten välistä tasa-arvoa? Ei vielä ainakaan eilen ollut niin tapahtunut. Olet tainnut nähdä päiväunia...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1269392
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485383Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p343893Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352644Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731418Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376