Arista. "Arilla on hieno ja ainutlaatuinen ääni, mutta levystä huomaa että se on kiireellä tehty. Seuraavalla levyllä hän varmasti yllättää kaikki"
Amorphiksen
6
526
Vastaukset
- mieltä
on moni muukin. Mm muusikkojen netissä voi seurata keskustelua arista ja musiikistaan. Tosin siellä edelleen on idols-formaatti myrskynä vesilasissa. Toi levyn musiikkihan on paljolti makuasia - ainakin se on mielenkiintoinen kokoelma suomalaista melodista heviä ja ensimmäinen arin levy se tulee olemaan aina kaikkine puutteineen. Odotan myös Arin seuraavalta levyltä paljon.
- kuiteskaan
kauheen paljon kannata odottaa. Alottavat kuiteskin vähän niinkun "puhtaalta pöydältä"
- kanttas
kuiteskaan kirjoitti:
kauheen paljon kannata odottaa. Alottavat kuiteskin vähän niinkun "puhtaalta pöydältä"
sitä kynnystä kovin korkeelle kuuntelijoitten laittaa. Voihan sieltä tietysti tulla hyvääkin kamaa. Näyttää toi Ari olevan yllätyksiä täynnä.
Siinä suhteessa tää idols oli Arin kannalta paha juttu, kun kaikki odotetaan, että se on ihan valmis kaikessa. Arihan on suurennuslasin alla kokoajan. (Mä kyllä ihmettelen sen jätkän henkistä kantia, kun kestää tän kaiken) No se seuraava levy vasta onkin suurennuslasin alla, jos omia biisejä tulee mukaan. No odotan mielen kiinnolla. - jättäis tsekkaamatta
kanttas kirjoitti:
sitä kynnystä kovin korkeelle kuuntelijoitten laittaa. Voihan sieltä tietysti tulla hyvääkin kamaa. Näyttää toi Ari olevan yllätyksiä täynnä.
Siinä suhteessa tää idols oli Arin kannalta paha juttu, kun kaikki odotetaan, että se on ihan valmis kaikessa. Arihan on suurennuslasin alla kokoajan. (Mä kyllä ihmettelen sen jätkän henkistä kantia, kun kestää tän kaiken) No se seuraava levy vasta onkin suurennuslasin alla, jos omia biisejä tulee mukaan. No odotan mielen kiinnolla.Mulle Ari ei voi epäonnistua musapuolella. Mä en ajattele asioita silleen ykssilmäsesti. Tykkää kuka tykkää, mä tykkään jokatapauksesta ellei ny kansantanhuja oo tarjolla ja tuskimpa on.
- sä oot
jättäis tsekkaamatta kirjoitti:
Mulle Ari ei voi epäonnistua musapuolella. Mä en ajattele asioita silleen ykssilmäsesti. Tykkää kuka tykkää, mä tykkään jokatapauksesta ellei ny kansantanhuja oo tarjolla ja tuskimpa on.
sellanen tuotemerkki-ostaja. Ihan sama mitä tulee kunhan logo on AK. Heh! kaikkee kans!:D
- mitään tietoa
sä oot kirjoitti:
sellanen tuotemerkki-ostaja. Ihan sama mitä tulee kunhan logo on AK. Heh! kaikkee kans!:D
Huonoa ei ole ikinä hommannu. Eli homma toimii mulle, muiden tykkäämisistä ja ostamisista viis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614225Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653455Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541803Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251673Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981433Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132933Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235861en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115842Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18809