Kadutko itsemurhayritystäsi?

kikkailuikka

Ja mikä mielestäsi lukeutuu yritykseen?
Ei varmaan pelkkä kuudennen kerroksen parvekkeen kaiteella käveleminen, mutta sen sijaan alkoholimyrkytys?

21

1286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kai varmaan

      luulisin vois olla näinki.

      • kikkailuikka

        Mielenkiintoinen vastaus..


      • kai varmaan
        kikkailuikka kirjoitti:

        Mielenkiintoinen vastaus..

        Kysymys


      • kikkailuikka
        kai varmaan kirjoitti:

        Kysymys

        ___


      • kai varmaan
        kikkailuikka kirjoitti:

        ___

        :::


      • kikkailuikka
        kai varmaan kirjoitti:

        :::

        Niin??


      • kai varmaan
        kikkailuikka kirjoitti:

        Niin??

        Mielenkiintoisia vastuksia luulisin.


      • kikkailuikka
        kai varmaan kirjoitti:

        Mielenkiintoisia vastuksia luulisin.

        Miksi semmosta luulet?


      • kai varmaan
        kikkailuikka kirjoitti:

        Miksi semmosta luulet?

        Tietääkkään..


      • kikkailuikka
        kai varmaan kirjoitti:

        Tietääkkään..

        ???


      • kai varmaan
        kikkailuikka kirjoitti:

        ???

        tietäs..


      • kikkailuikka
        kai varmaan kirjoitti:

        tietäs..

        Tietoon?


      • kai varmaan
        kikkailuikka kirjoitti:

        Tietoon?

        ???


      • kikkailuikka
        kai varmaan kirjoitti:

        ???

        Ai mitä?


      • kai varmaan
        kikkailuikka kirjoitti:

        Ai mitä?

        :::


      • kikkailuikka
        kai varmaan kirjoitti:

        :::

        Ihan varma?


    • jätkä88

      Söin kaksi kertaa lääkkeiden yliannostuksen ja kadun vain sitä että en onnistunut.

      Harmittaa kun terapeutit ja omaiset haluavat vain estää itsemurhani ja kärsivän pitää tehdä kaikki työ päästäkseen tuskistaan. Voin vammautua koko loppuelämäkseni epäonnistuneesta yrityksestä ja arvaa onko sitten vaikeaa tehdä im ?

      • kysyn vaan

        kärsimystesi alkuperäistä syytä?


    • boy88

      En todellakaan kadu. Miksi pitäisi? En kyllä koe että olisin yhtään itsariyritystä tehnyt. Viimeisin "itsariyritys" itsellä taisi olla muutama vuosi sitten kun menin takapihalle umpikännissä vitun masentuneena hirttämään itteeni kattopuuhun, kävin ostamassa hinausköydenkin ihan sitä varten. Meni kuitenkin ns pupu pöksyyn kun keikuin siinä tuolilla mutta en sitten potkassu sitä pois alta. Toinen kerta oli(joka ei kyllä myöskään ole itsariyritys) kun joskus 5v sitten mallailin isän ladatulla haulikolla päähänampumista. Kaikista helpoin tapa mitä tiedän on ostaa jostain AGAlta pullo häkää > pullo auki ja nukkumaan, siinä se. Enpä tiedä uskaltaako tuossa mennä joskus loppuun asti jos tää elämä/yksinäisyys/vitutus/elämään-kyllästyminen ei tästä lopu joskus.

      Yks köysi hävisi mystisesti johonkin sillon aikoinaan. Veikkaan että äippä oli löytäny sen ja heittäny roskiin, niinkun se monesti hävitti viinatkin mun kaapista. Mutta nyt on uusi köysi ja asun omassa.. Nykyään yritän olla juomatta. Joskus kun tuntuu että vois ampua ittensä rääkkään itteni ihan loppuun treenaamalla(10000 vatsalihasta,punnerrusta,juoksua ym), ehkä tuo vähän helpottaa tätä paskaa oloa ja yksinäisyyttä.

      Vielä jos rahat loppuu on vielä parempi syy ampua aivot pellolle. Vaikka on mulla tosin ainakin yks valttikortti jos rahat loppuu, tosin se ei ole kovin laillista, eli ei pidä jäädä kiinni, jos jää kinni sillon ainut vaihtoehto taitaa olla se ittensä lopetus.

      Ei raha tuo onnea, mutta jos ei oo rahaa niin kyllä vituttaa! Samoin vituttaa "1500ekk paskaduunit" kun pomo vaan tienaa miljoonia.

      Rahattomana masentuneena yksinäisenä elämään kyllästyneenä, vielä jos tuohon päälle sattuu hurahtamaan alkoholiin tai olemaan vanha mitä muuta siinä voi vielä tehdä kun itsensä tappaa. Kun on rahaa on yks huoli ainakin vähemmän ja muutenkin tulee olo "ei riemulla rajaa kun tilillä on rahaa". Ja siitä 1.5kEkk ei oo todellakaan aihetta riemuita.

      Itse olen kai ihan hyvännäkönen ja hyväkuntoinen nuorimies, mutta joku saatana tässä päässä on joskus vikana :(

      • kikkailuikka

        Niin en ajatellutkaan, että pitäis katua.
        Mutta semmosta se elämä on.


    • Kuollu ja kuopattu

      Kun mä olen saanut rauhan tässä maailmassa haudan levossa, niin ei mulla enää ole valittamista... Marttyyrikuolema tai itsemurha.. Kumpi parempi. Mä vielä saan valita oman tien tai väärän tien.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      343
      2799
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2266
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1939
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      1581
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1522
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1119
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      255
      936
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      918
    10. 39
      800
    Aihe