Antaisitteko mahdollisuuden?

Antaisitteko uuden mahdollisuuden ihmiselle, joka on tahalteen puhunut pahaa seläntakananne? Luulin, että olen tekemässä hyvää pohjaa uudelle ystävyydelle monen vuoden tauon jälkeen ja sitten kuulee tälläistä, masentavaa.
3687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meidän Jumalamme on anteeksiantava Jumala. Anna anteeksi niille jotka tekevät väärin tietämättään.

Minunkin kaverini on puhunut minusta pahaa selän takana, silti olen ottanut moraalisen ylemmyyden ja antanut anteeksi.

Äänestä
  • valehtelija

    Äänestä

  • kirjaudu sisään kirjoitti:

    valehtelija

    Ei ne kaverit tuo onnea.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


21-vuotias mies kirjoitti:

Antaisitteko uuden mahdollisuuden ihmiselle, joka on tahalteen puhunut pahaa seläntakananne? Luulin, että olen tekemässä hyvää pohjaa uudelle ystävyydelle monen vuoden tauon jälkeen ja sitten kuulee tälläistä, masentavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu