jäljellä, kokonainen viikko.
Jotensakkin kaipaa jo töihin. Ei tämä joutenolo ole lutterilaisen mielen kanssa sopusoinnussa.
Vaan mittee sitä uurastais, kotohommien lisäksi, täällä paikallisella tasolla.
Olisiko ehdotuksia?
Ton allakirjottavan Piian kanssa en marjahan lähde. Kotihirmu valvoo nääs päältä.
Jotensakkin kaipaa jo töihin. Ei tämä joutenolo ole lutterilaisen mielen kanssa sopusoinnussa.
Vaan mittee sitä uurastais, kotohommien lisäksi, täällä paikallisella tasolla.
Olisiko ehdotuksia?
Ton allakirjottavan Piian kanssa en marjahan lähde. Kotihirmu valvoo nääs päältä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
lomapäivä lähtee sitten yskien liikkeelle.. köhköh..
Eiku torille immeisiä tapaamaan ja jos ostaisi sieltä jonkun kauniin kalan kotiinsa kaveriksi. (Siis ei mitään horoskooppi-haukea, vaan oikein semmosen paistettavan roikaleen ;)
Näkyy tulevan vielä oikein aurinkoinen aamu, joten kelpaa antaa nahkalle ilmakylpyä ja nauttia jo etukäteen ajatuksissaan tulevan talven lumitöistä!
Näin pitkästä aikaa rakkaan naapurini karin, (nimi muutettu), ynnä puolisonsa.
Juteltiin siinä triona ja ohitse kulki semmoinen hepsankeikka-nainen, kirjavassa tukassaan ja aidosti kätvalkkia astuen:
-Tiedätän, sillee jalkaa toisen eteen, terhakat tisut töröttäen, pimpulaa eteen työntäen..?..
Hoikka oli vielä kroppansa ja pohkeet seksikkäät, kuin pohojalaaset rukin puolat, pulleat.
------------
Kattelin siinä, kun "karin" naama alkoi kalpeneen ja verkkareidensa taskussa oleva käpälä tekemään hypistelyliikettä..
Vinkkasin huomioni vaimolleen ja hän ensin punehtu, sitten suuttu ja päästi käskevän komennon:
"Kari kotio"!
Näin rouvan tässä illalla, hymyili, oli ihan maireeta, ja puhui, kuinka "meijänkari" saa uskomattomia fiiliksiä jopa torilta, kukkia katsoessaan..
Kari(nimi edelleen muutettu), on huomattavasti vanhempi, kuin volvo-mies, mutta täytyy sanoa että hän jaksaa..
Vaimonsa on kyllä aivan ihgu, mutta kuitenkin seitsemänkymmentä vuotta naimisissa (tai jotain semmosta)..
ps.mennäänkö katsoon sitä anttilaa sinne kehäkukkaan??
-volvomies-