jäljellä, kokonainen viikko.
Jotensakkin kaipaa jo töihin. Ei tämä joutenolo ole lutterilaisen mielen kanssa sopusoinnussa.
Vaan mittee sitä uurastais, kotohommien lisäksi, täällä paikallisella tasolla.
Olisiko ehdotuksia?
Ton allakirjottavan Piian kanssa en marjahan lähde. Kotihirmu valvoo nääs päältä.
Vielä
2
348
Vastaukset
- viimeinen
lomapäivä lähtee sitten yskien liikkeelle.. köhköh..
Eiku torille immeisiä tapaamaan ja jos ostaisi sieltä jonkun kauniin kalan kotiinsa kaveriksi. (Siis ei mitään horoskooppi-haukea, vaan oikein semmosen paistettavan roikaleen ;)
Näkyy tulevan vielä oikein aurinkoinen aamu, joten kelpaa antaa nahkalle ilmakylpyä ja nauttia jo etukäteen ajatuksissaan tulevan talven lumitöistä!- torilla..
Näin pitkästä aikaa rakkaan naapurini karin, (nimi muutettu), ynnä puolisonsa.
Juteltiin siinä triona ja ohitse kulki semmoinen hepsankeikka-nainen, kirjavassa tukassaan ja aidosti kätvalkkia astuen:
-Tiedätän, sillee jalkaa toisen eteen, terhakat tisut töröttäen, pimpulaa eteen työntäen..?..
Hoikka oli vielä kroppansa ja pohkeet seksikkäät, kuin pohojalaaset rukin puolat, pulleat.
------------
Kattelin siinä, kun "karin" naama alkoi kalpeneen ja verkkareidensa taskussa oleva käpälä tekemään hypistelyliikettä..
Vinkkasin huomioni vaimolleen ja hän ensin punehtu, sitten suuttu ja päästi käskevän komennon:
"Kari kotio"!
Näin rouvan tässä illalla, hymyili, oli ihan maireeta, ja puhui, kuinka "meijänkari" saa uskomattomia fiiliksiä jopa torilta, kukkia katsoessaan..
Kari(nimi edelleen muutettu), on huomattavasti vanhempi, kuin volvo-mies, mutta täytyy sanoa että hän jaksaa..
Vaimonsa on kyllä aivan ihgu, mutta kuitenkin seitsemänkymmentä vuotta naimisissa (tai jotain semmosta)..
ps.mennäänkö katsoon sitä anttilaa sinne kehäkukkaan??
-volvomies-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2654364Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653546Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591869Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251746Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991462Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?134995Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18909Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115867