Kymen Sanomien taso vaan laskee!

Leena U.

Onko syy toimittajakunnassa vai Markku Espon johtamistavassa?

Mielenkiintoisia paikallisista tapahtumista kertovia juttuja ei saada julkaisuun asti sitten millään ja internetistä jo edellisenä päivänä luettu tavara täyttää lehden kaikki sivut. Puhumattakaan Markku Espon arveluttavasta julkaisupolitiikasta, jonka malli on suoraan Pravdasta!

12

1103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eihän...

      Kymen Sanomat voi tehdä puolueetonta uutisointia, koska silloin täytyisi kirjoittaa Kotkan kaupungin rappiotilastakin totuutta! Mahdottomuus se olisi muutenkin kun lehden toimittaista jotkut hakevat ns. kirjoitusluvan ja uutisvinkit kaupungintalolta!
      Vai oletteko milloinkaan nähneet Kymen Sanomissa uutista, jossa olisi ollut jotain tutkivaa journalimia tai kritiikkiä päättäjistä, tonttipolitiikasta, kaavoituksesta, terveydenhoidosta, hukkainvestoinneista, vanhustenhoidosta tai kaupungin pahenevasta taloustilanteesta ja niiden syistä esimerkiksi?
      Ketkä lehteä tarvitsevat?

      • on ainoa puolue

        joka on selkeästi tuonut esille kaupungin mdännäisyyden. Ihme että Kysa ja Ankkuri julkaisevat Eerolan ja Freddyn tekstejä. Eivät sensijaan ikinä Pesua imartelevia galluppeja.


      • J Eerola
        on ainoa puolue kirjoitti:

        joka on selkeästi tuonut esille kaupungin mdännäisyyden. Ihme että Kysa ja Ankkuri julkaisevat Eerolan ja Freddyn tekstejä. Eivät sensijaan ikinä Pesua imartelevia galluppeja.

        Niitä on kiva lukea itsekin. Parhaita heti Nenosen jälkeen.


      • Aktivistinen lukija
        J Eerola kirjoitti:

        Niitä on kiva lukea itsekin. Parhaita heti Nenosen jälkeen.

        Sulla on hyviä juttuja. Älä panttaa, äläkä pidättele. Anna tulla kaikki nyt jo kerralla.


    • Nörtman

      Jokainen soittaa tänään KySaan ja sanoo tilauksensa irti!

      Minä itse aion näyttää esimerkkiä!

      • Tehty!

        ----


      • nytkö vasta heräätte??!!

        Siis lopetin tilaukseni jo vuosia sitten em syistä. Kunpa kaikki muutkin tajuaisivat:)


    • v.optula

      niinpä mitä sitä moista lehteä tilaamaan,eihän se ole kuin kotkan sisäänpäin kääntyneiden lehti,ja vieläpä punaisella sektorilla varustettuna,jos esim yrittää laittaa vaikkapa soiaalitoimiston tekemisistä/tekemättömistä saatikka muita todellista asiaa,vaikkapa tekstari palstalle niin eipähän näy siellä,

      • o.veptula

        7 tekstaria, asiallisia, yhteisten asioiden hoitamisesta, ei mikään läpi, aivan uskomaton sensuuri näistä aiheista!


      • touhua

        tuolla KySan toimituksessa. Espo sopii hyvin keulakuvaksi heh heh!

        Tuossa oli jollain ajatusta, pannaan KySan tilaukset poikki!


    • mitä....

      ....Kysan toimittajat ajattelevat oikeesti lehdestään ja vaikkapa Häkkisen politiikan toimittamisen asemasta maltillisena sosiaalidemokraattina....en usko että kaikki katsovat näitä hovitoimittajia kovinkaan hyvällä mielillä...

    • HS.

      Alueellemme tarvittaisiin uusi, oikeasti SITOUTUMATON lehti eikä mitään sosialismin äänenkannattajaa jollaiseksi Espo on kymensanomat jo muuntanut.

      Ei kukaan jaksa enää lukea päivästä toiseen sosialismin kaikkivoipaisuutta jatkuvasti ihannoivaa ummehtunutta lehteä.
      Lopetin pitkäaikaisen tilaamisen pysyvästi vuoden alusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      74
      2454
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1301
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      895
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      98
      736
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      29
      731
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      686
    Aihe