Keskustan puheenjohtaja Matti Vanhanen on päivä päivältä yhä pahemmin menettämässä otteensa Keskustan johtamisesta.
Puolusihteeri Jarmo Korhonen on koko kesän kyseenalaistanut Vanhasen puheenjohtajuuden. Viikonloppuna Korhonen täystyrmäsi Vanhasen kannan Suomen Afganistan-joukkojen vahvuudesta. Aiemmin Vanhaselle on tullut Korhoselta lunta tupaan mm. päivähoidon 0-maksuluokasta ym.
Myös Keskustan eduskuntaryhmän puheenjohtaja Timo Kalli on esittänyt purevaa arvostelua Vanhasen toiminnasta ja Keskustan ministeriryhmässä ainakin ministerit Pekkarinen ja Anttila on julkisesti kyseenalaistaneet Vanhasen kannat.
Suomen Keskusta on Vanhasen johdolla hävinnyt jo useat vaalit.
Vanhanen alkaa käydä poliitiseksi ongelmajätteeksi. Mistä siis loppusijoituspaikka?
Mistä Vanhaselle loppusijoituspaikka?
6
299
Vastaukset
- Uusi-Ukki
Jos ei Kottaraispöntöt lyö leiville, onhan aina noita Valtion korkepalkkaisia palkkiovirkoja, kuten Esko Ahonkin kohdalla nähtiin. Puoluetoveri, ja luulempa Tarja Halosellakin olleen sormensa pelissä,kun Esko pelastettiin korkepalkkaiseen Valtion virkaan.
Halosella kävi tietenkin sääli Eskoa kohtaan ja hän hyväntahtoisuuttaan auttoi entistä kilpakumppaniaan. Tulee vain mieleen, jos olisi toisinpäin ollut, että Esko olisi voittanut kisan, ja Tarja jäänyt rannalle itkemään kuten esko teki.
luulempa, että Esko olisi vain työntänyt kepillä tarjaa syvemmälle suonsilmäkkeeseen, aitokepulaiseen tapaan, näinhän Kepuilla on tapana toistaihmistä auttaa, onhan tuo nähty.Esko Tuhoahon KEPU runnoi Sitraan ohi pätevien hakijoiden.
Kyllä ne KEPUlit jotain mannertenväliselle nahjukselle Matti Vanhasellekin keksivät.
- Tekesiksi
Apulaisyliasiamieheksi.
- Otsikossa hymiö
...
- Mediaattori
Suomen Kuvalehden Simula tekee väärää legendaa väittämällä, että Kalli ei tue Korhosta ja että hän kuuluu "Vanhasen miehiin".
- tule toteutumaan
etsi vain sille oman puolueesi puheenjohtajalle loppusijoitusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651606
- 104931
- 75753
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17618ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m159497- 26429
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;188428