Mitäs mieltä olette korkorahastosta säästämisessä? Laitan linkin mitä ajattelin.
http://domino.sampo.fi/external/sbd/tuotteet.nsf/tuotteet/lyhyenkoronrahastot_uusi-172833f9f3716efac2256eb5002ae1c2
Korkorahasto
Marika S
1
475
Vastaukset
- Björn
Sijoita mieluummin Seligsonin Rahamarkkina AAA -rahastoon. Sen kulut ovat pienemmät ja tuotto parempi. Seligson toimii myös pienemmällä riskillä.
Määräaikaistalletuksista saa suunnilleen saman koron. Jos rahoilleon tietty tarkka päivä, jolloin niitä tarvitaan, määräaikaiset on parempia. Ei kuitenkaan kannata tehdä 3kk pitempiä talletuksia, kun korot ovat vielä nousussa.
Riski on pieni kuten tuottokin.
Osake(rahasto)säästäminen tuottaa pitkällä aikavälillä parhaiten. Jos rahoja ei tarvita moneen vuoteen, osakerahastot sopivat säästökohteeksi paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1057361
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985243Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163506Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253441Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352534Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3421472Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?541314