muistaakseni tämä vellihousu stadin nippu on aina kehunu jereä ja puhunu kuinka uskollinen jere on hifkiä kohtaan mites poju nyt suu pannaan?
stadin nuppu kerro mitä mieltä
4
320
Vastaukset
- 812
Alko pistää pulloon&Jere kaataa kalloon. Kai ne Lappalaiset on lähinnä houkutellu sitä pontikalla&Venäläisillä huorilla.
- huippu taas
Enne jeren ääliö oli sulle jumala...nyt tämä "äijä" osaa mielestäsi vain ryypätä.
Mikä kusipää olet... - 812
huippu taas kirjoitti:
Enne jeren ääliö oli sulle jumala...nyt tämä "äijä" osaa mielestäsi vain ryypätä.
Mikä kusipää olet...no,arvostin sitä pelaajana&arvostan vieläkin. Itseasiassa tykkäsin että se pelas paremmin kun se teki noita dokutemppuja HIFKssa,mutta tämä kuva kertoo tosin jo aika paljon että Kärpillä on kova haaste edessä:
http://www.oulunkarpat.fi/images/0708/uutiset/karalahti_i.jpg - Jere on paras
812 kirjoitti:
no,arvostin sitä pelaajana&arvostan vieläkin. Itseasiassa tykkäsin että se pelas paremmin kun se teki noita dokutemppuja HIFKssa,mutta tämä kuva kertoo tosin jo aika paljon että Kärpillä on kova haaste edessä:
http://www.oulunkarpat.fi/images/0708/uutiset/karalahti_i.jpgJere Karalahti ei ole Teille mitään pahaa tehnyt. Tuollaisia mister noubodeja jotka täällä heittää skeidaa tuskin missään kukaan missään noteeraa.
Jere läks. Takas ei tule. Paita kattoon (10). Toki voi olla katkera mutta pitää olla joku syy. Vapaa maa. Jere is the King for ever.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858