Rapumiehet hoi!

oinastyttö

Voisitteko rapumiehet kertoa mikä teidät saa syttymään. Ja mikä teidät saa kuorestanne pois?
Tapasin erään rapumiehen ja haluaisin kovasti tehdä vaikutuksen...*hymy*

Kiitos vastauksista...

4

1856

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pikkuruu

      En ole mies enkä rapu, mutta jonkinlaisena kokemuksena voin kertoa, että rapumiehen pitää antaa rauhassa edetä, antaa aikaa ja olla kärsivällinen. Välillä tuntuu ettei siitä ota selvää, onko se lintu vai kala. Jos uskot horoskooppeihin, niin oinaallehan sopisi paremmin vaaka tai vesimies..mutta mistäs sitä koskaan tietää, mistä se oikea putkahtaa, vaikka ravun muodossa. Onnea =)

      • belliina_69

        En ole minäkään mies mutta rapu kylläkin ja aika paljon myös rapumiesten kanssa tekemisissä. Rapumiehet tykkää kun naisella on oma pää harteilla. Älä siis myötäilee, osoita olevasi kiinnostunut ,mutta älä anna liian helpolla... :) Ne tykkää haasteista...ja se on kyllä totta että kärsivällinen pitää olla. Anna sen rauhassa miettiä ja kyllä se sit tulee sun luo itse jos susta tykkää...Onnea sulle :)


    • mutta rapu olen

      ja voin kertoa että olemalla oma itsesi, avoin ja rehellinen, ja ei liian seuraan tumppaava ja annat rapumiehelle vähän omaa tilaa edetä. Kärsivällisyyttä tarvitset, mutta vaivan arvoista on

      Onnea matkaan!

    • urospuolinen sellainen

      Jos haluat tehdä vaikutuksen niin niin mene ravun pään sisään ja anna sille sinusta kaikki mitä sinulla on, niin voit olla varma että tämä rapu antaa sinulle kaiken mitä voit haluta. Miten sen toteutat niin sinun täytyy keksiä se itse koska muuten tämä ei koskaan toteudu. Sen voin kuitenkin sanoa että oinas kyllä viehättää ainakin minua, mutta muista että liiallinen ahdistaminen ei anna ravulle tarpeeksi tilaa helliä rakastaan ja sulkee sinut pois haluamastasi huomion keskipisteenä olemisesta. Ehkä oinaan vahva tahto viehättää rapua, mutta sinun on osattava säännöstellä sitä.
      Ensi vaikutelma on ravulle tärkeä ja saattaa nopeuttaa ravun ajatuksen kulkuprosessia mutta ei takaa mitään. Mutta hitaassa etenemisessä on myös vaara että rapu saa aikaa liikaa miettiä ja ei tiedä missä mennään. Valitsisin sen reitin mikä sinulle sopii parhaiten koska silloin tuot parhaiten esiin vilpittömästi persoonasi, unohtamatta kuitenkaan ravun ahdistamatta jättämistä. Avoin rehellinen vahva(henkisesti, ei liikaa) luotettava jos pystyt niitä antamaan niin olet askeleen edellä rapua. Onnea tarvitset kuitenkin joka tapauksessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      95
      3580
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2536
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      17
      2464
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      71
      2321
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      18
      2199
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      102
      1262
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      575
      1127
    8. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      1025
    9. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      1016
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      989
    Aihe