toimeen hmm=) yksi jousimies on ihastunut munhun mut mitenkäs ne tulee pitkällä tähtäimellä toimeen?:) olen siis kauris nainen ja onko jousimiehet sellasii et ne ihastuu helposti mut sit kyllästyy nopeeta?
kauris N ja jousimies M
3
1764
Vastaukset
- Pettynyt
Annan sulle sellasen neuvon, että älä ainakaan liikaa innostu! Olen itse kauristyttö ja taannoinen ihastumiseni jouskarimieheen tapahtui salakavalasti. Tapasimme baarissa noin vuoden pituisen ajan sisällä silloin tällöin harvakseltaan ja lähdimme aina samoille jatkoille. En ihastunut palavasti, koska minulla oli silloin vielä määrittelemätön suhde toiseen mieheen. Hän otti minuun yhteyttä joinakin alkoholin- tai ties minkä -huuruisina iltoina, mutta satuin olemaan aina toisella paikkakunnalla tms.
Jousimies alkoi piirittämään minua toden teolla erään törmäämisemme jälkeen yhtenä kivana alkukevään viikonloppuna. Harrastimme seksiä ensimmäisen kerran. Sen jälkeen yritimme olla yhteydessä vielä pari-kolmisen viikkoa. Se oli kuitenkin kummankin puolelta jotenkin vaivalloista. Halusimme tavallaan siirtää vastuun siitä aina toiselle. Minä ainakin olisin halunnut tavata, mutta tunsin, etten saisi pidemmän päälle vastakaikua.
Niinpä pääsemmekin siihen, että suhteemme hiipui sitten hyvinkin äkkiä. Aluksi tuntui, kun jotain olisi jäänyt kesken. Minua ärsytti, että juuri kun tämä halaileva ja pussaileva, kerrassaan valloitava jouskari oli saanut minut ihastumaan itseensä, hän hylkäsi minut. Olen silloin tällöin ottanut yhteyttä häneen, mutta suurimmaksi osaksi vastausta ei ole tullut.
Olen voinut itse pilata mahdollisen "suhteemme" jo aikaisessa vaiheessa, sillä alkoholia nauttineena avauduin muutaman kerran hieman railakkaasti hänelle. Sanoin, mitä sylki suuhun toi, enkä edes tarkoittanut kaikkea. Tekstini oli toiseen takertumisen sijaan sellaista, että: "En mä oikeesti kenestäkään välitä". Se oli valetta. Kyseisestä kaverista olisin valmis edelleenkin välittämään.
Olen kuitenkin tehnyt sen päätöksen, että annan asioiden nyt vaan olla. Jotain parempaa on varmaan tulossa. En voi itse tehdä tän asian suhteen ainakaan enää tän enempää. - kauris n.
hyvin tulee toim...no!30-v.on rähjätty.välillä huonommin ja paremmin.ehkä se johtuu siitä että,rinnakkais merkit eivät kai ole ihan ok??mutta--rakkautta meillä on riittänyt.kunnioitamme toistemme mielipiteitä vaikka ne väh.ovat erilaiset!!näinhän elämässä pitää ollakkin?eikös!!!!
- AnskuKauris
Ihanan lohdullista kuultavaa. Seurustelen itse etäsuhteessa jouskarimiehen kanssa ja olen itse siis kaurisnainen. Hetkittäin tuntuu että ollaan monista jutuista eri mieltä, mutta aina vaan tuntuu niin hyvältä niinä hetkinä kun päästään olemaan yhdessä. Horoskooppikirjat eivät lupaa hyvää, mutta itse olen valmis tekemään vaikka mitä jotta tämä suhde toimii ja uskon voivani luottaa myös toiseen osapuoleen tässä asiassa. Kumpikin kaipaamme aika paljon omaa aikaa ja vapautta ja siksi tämä tuntuu ainakin tällä hertkellä toimivan hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle172263Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671519Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061450Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61352Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681295Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001194Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell751175Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.361131Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311077En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521046