Läiskäihottumaan luontaihoitoa

Onko kenelläkään kokemusta olisiko jostakin luontaistuotteesta tai vaikkapa vitamiinista apua läiskäihottuman hoidossa. Lääkkeet on mutta ajattelin, että paranemista voisi ehkä tukea joillakin muillakin tavoin.
31174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

onko tuon ihottuman virallinen nimi tuo läiskäihottuma? voitko kuvailla millanen ihottuma siinä on?

Äänestä
  • Läiskä tai lantti-ihottuma eli ekseema. Sellaista selvärajaista ihottumaa oli isällä käsissä, jaloissa ja vatsassa. Kuivaa ja kutisevaa se oli. Valohoidolla saatiin hyvään kuntoon, mutta rasvata hänen pitää itseään päivittäin, eikä saa käyttää saippuaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eija64 kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta olisiko jostakin luontaistuotteesta tai vaikkapa vitamiinista apua läiskäihottuman hoidossa. Lääkkeet on mutta ajattelin, että paranemista voisi ehkä tukea joillakin muillakin tavoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu