Tällä palstalla esiintyy räikeää porvarfasismia kommunismia ja työkansan luokkataistelua kohtaan. Siksipä onkin jälleen aika esittää joukko vedenpitäviä argumentteja äärikapitalistiselle jankkauksellenne:
1. Stalin loi historian suurimman talouskasvun.
2. Lokakuun vallankumous oli ensimmäinen työkansan toteuttama vallankumous.
3. Neuvostojärjestelmä oli moderni hyvinvointivaltio.
4. Maon Kiina oli maailman edistynein valtio.
5. Itä-Saksa syntyi fasistisen aggression seurauksena.
6. Itä-Saksa oli vapaiden työläisten saavutus.
7. Raha pitää kieltää.
8. Valtion tulee omistaa kaikki mahdollinen.
9. Ihmisten tulee työskennellä pelkästään tehtaissa ja tuottaa VÄLTTÄMÄTTÖMIMMÄT elintarvikeet kansankommuuneissa.
10. Valtiota tulee YHDEN AINOAN PUOLUEEN johtaa.
Kas tässä! Osaavatko porvarit enää tulla esillä piiloistaan!
Haaste kapitalisteille!
5
444
Vastaukset
- PappaManninen
sulle namirahaa? hiphop-housut ylös
polvitaipeesta ja nukkumaan..
1. ei luonut. suhteessa jopa Suomi nousi voimakkaammin sotien jälkeen.
2. aivan samantekevää, voi ollakin
3. perseharjoineen ja sisäisine vankiloineen. Vapaa ajattelu kielletty kuten elintarvikkeetkin suurimmaksi osaksi.
4. Mummosi on maailman edistynein valtio.
5. Ei vaan äärimmäisen kireän kommunismintulkinnan
6. Ammuttiin jos toisin ajattelit tai liikuit liian kauas
7. Ei voida kieltää
8. esim. puolisoni? lapseni? alushousuni? Miksi?
9. mitä pahaa on työskennellä muualla?
10. demokraattinen järjestelmä kestää, diktatuurit eivät. Luonnon laki.
Työkansan luokkataistelu on eltaantunut termi, kun työläisillä menee perkeleen hyvin!- Tiedätkö mitä hassua
mikaml kirjoitti:
Voiko tuollaisia punatyöläisen kaltaisia olla olemassa va onko jonkun klopin provokaatio ?
"1. Stalin loi historian suurimman talouskasvun."
Niin loi. Otettiin työväeltä asunnot pois ja laitettiin heidät elämään barrakeihin, jossa syötettiin heille perunamuusia. Erittäin hienoa kasvua. Talouskasvulukuja myös vääristeltiin ylläpitämään kansalaisten harhaa kommunismin ylivertaisuudesta.
"3. Neuvostojärjestelmä oli moderni hyvinvointivaltio."
Käväiseppäs venäjällä. NL:n aikaiset patsaat ja muut roskat ovat niin paskaa kuin ovat.
"4. Maon Kiina oli maailman edistynein valtio."
Missä mielessä? Työväki kurjistuu.
Minusta pitäisi jotenkin antaa työväelle edes tyydyttävät oikeudet. Työttömille semmoinen, että ruokaa saa. - eihän tollassii voi
mikaml kirjoitti:
Voiko tuollaisia punatyöläisen kaltaisia olla olemassa va onko jonkun klopin provokaatio ?
voi olla. Olen itsekkin vasemmalle kallellaan mutta toi nyt oli puhdasta PASKAA.
- TheMonitor
Pahin fasismin ilmentymä on korrputio ja yksi sen osioista on se että esim. poliisit käyvät HEIKOIMPIEN kansalaisten kimppuun vaatien rahaa jotta joku tekaistu rike painettaisi villaisella. Tämä on arkipäivä venäjällä ja oli myöskin tavallista NL:ssä!
Lähde ihan huviksesi venäjälle katsomaan mitä kommunismi tekikään yhteiskunnalle. Voin vakuttaa että sen jäljet ovat selvästi vielä nähtävissä esim. Pietarissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648