Öljy, Venäjän öljyputken suojelu ja siinä samassa cian kovimman valuutaan Opiumin hankinta!
Tämä on sitten TOSI
Tämä on sitten TOSI
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
höpö. Vai että tosi? Mistäs niin päättelet? Laita faktaa.
Mutta kummasti USA:n politiikan huomioiden aloitus tuntuu kovasti uskottavammalta kuin vastaväite!
Totuus on kuitenkin että puken linjaa lennetään 2 tunnin välein! aika kumaa jos se ei ole suojelua!
englannin ja saksan nuorison huumeongelma on lisääntynyt heti kun afganistanin opiumi tuli cia:n markkinoille eurooppaan
Varsinainen syy oli kuten kaikki tiedämme terrorismin päätukikohdan valtaaminen. Talibanit suojelivat Al Qaidaa.
Talibanit hävittivät oopiumpellot. Paikalliset sotapäälliköt, jotka taas ovat rahoittaneet toimintaansa huumekaupalla ja oopiumpeltojen viljelijät ovat siten luonnollisia talibanien vastustajia. Paikallinen maanviljelijä tienaa oopiumista paljon paremmin kuin kasvattamalla viljaa. Mahtaisiko EU:n maksama pinta-alatuki viljalle vähentää oopiumpeltoja?
oopiumin tuotantoa Afganistanissa, Usa on painostanut Euroopan poliitikkoja hyväksymään huumekaupan, ja illuminaati ja vapaamuurarit ovat mukana muutenkin.
90 % Afganistanissa tuotetusta heroiinista päätyy Euroopan markkinoille, koska eurooppalaisilla on varaa maksaa heroiinista hyvä hinta.