mutta onko ketään joka osaa kääntää tän suomeksi?
http://www.dagheisha.com/music_section/cd.asp?idus=1880
http://www.dagheisha.com/music_section/cd.asp?idus=1880
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Luca ja Mauro puoliksi latinoja?
pienessä Suomenmaassa vaan Arista diggaillaan! Aika hyvää palautetta oon lukenut enklanninkielellä (älä vaivaudu kieliekspertti korjaamaan) ja nyt tämä! Kyllä ne hyvän päälle ymmärtää muuallakin maailmassa!
ei ymmärrä hyvän päälle. No eihän Idolsista voi tulla mitään hyvää. Idols on mörkö.
Mä en ymmärrä tosta tekstistä yhtään mitään, mutta oletan että positiivinen juttu on kyseessä.
nyt tuon jutun:
http://www.arikoivunen.fi/keskustelu/viewtopic.php?f=3&t=35&start=125
Aivan mahtava arvostelu. Ne osaa ulkomailla keskittyä olennaiseen, eikä energiaa kulu turhaan Idols-mörön kauhisteluun. :D
sanottu ja sokerit pohjalla: Älkää kuunnelko ennakkoluuloja, kuunnelkaa musiikkia!
saada tietää mikä grassi-viljelijä tää kirjoittaja oli. Jos joku "Frendi" jostain vuorilaaksosta tykkää jostain albumista, niin ei sillä maailmaa valloiteta. On se vaan niin hauskaa kun joku tykkää, niin se on ilman muuta oikeilla jäljillä mutta kun suomalaiset asiantuntijat lyövät lyttyyn niin johan ollaan "Ari-vihamielisiä". Tykätköön ketä tykkää mutta mutta siinä levyssä on paskoja sävellyksiä. Ainoastaan Hetki lyö ja Hear my call on jotain. HMC:n on niin raiskattu jatkuvalla renkuttamisella joka puolella, ettei sitäkään enää kestä kuulla. Arilla ON hieno ääni mutta siihen rinnalle olis hyvä saada hyviä sävellyksiä. Se on tosi sääli tolle äänelle, ellei kunnon säveltäjää tosta bändistä löydy ja pahaa pelkään, sillä oishan noistakin jo jotain kuultu...
ja HMC sun mielestä levyn parasta antia. Toinen on cover biisi vuosien takaa ja toinen sävelletty tunnissa vai liekkö peräti mennyt kaksi. Sanoisinko, että nuo on sieltä huonommasta päästä. Minkähän laisia sävellyksiä pitäs olla, että kelpais?
kotimaisiin arvosteluihin tulee, niin harvoin niissä on haukuttu Arin ääntä. No sun kritiikki menee sitten näille säveltäjille.
Väität ettei Suomesta löydy säveltäjää Arille. Entäpäs jos se säveltäjä on vaikka Ari itse? Mistä voi tietää minkälainen nero siitä löytyy. Kun se saa ruveta purkamaan ittensä. Yllätyksiä tuntuu olevan koko jätkä täynnä.
että levyjä tehdään yleisölle eikä arvostelijoille.Yleisöhän sen päättää mikä on hyvä ja mikä ei. No taisinpa olla väärässä. Mulle on ihan sama mitä arvostelijat sanovat. Mulla on omatkin korvat ja älyäkin löytyy vielä jonkun verran. No jokainen tyylillään.
Olen tämä arvostelun kanssa samaa mieltä muilta osin paitsi parhaiden biisien osalta.
Vasta on hanat alkaneet avautumaan ulospäin. Suomi ei oo ainoo maa maailmassa vaikka paras onkin.