Hintojen romahtaminen edessä?

Wall Street Subprimer

4

1169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siellä

      Pysyppä koulupoika siellä "asuntojen hinnat" palstalla kiistelemässä muiden koululaisten kanssa rommauksen ajankohdasta.

      • hintojen lasku

        Mikäs sinä olet sanomaan mitä tällä palstalla saa kukin kirjoittaa. Jos joku haluaa asuntojen hinnoista täällä kirjoittaa, niin mitä se sua haittaa?
        Tietysti jos oot itse asuntoa myymässä...niin voihan se sit vähä haitata jos täällä joku hinta romahduksista kirjoittaa. :)


      • Villi Länsi
        hintojen lasku kirjoitti:

        Mikäs sinä olet sanomaan mitä tällä palstalla saa kukin kirjoittaa. Jos joku haluaa asuntojen hinnoista täällä kirjoittaa, niin mitä se sua haittaa?
        Tietysti jos oot itse asuntoa myymässä...niin voihan se sit vähä haitata jos täällä joku hinta romahduksista kirjoittaa. :)

        Se mitä tapahtuu Villissä Lännessä, eli että asuntoon saa luottoa myös persaukinen, ei ole mahdollista Suomessa. Suomessa joutuu tyytymään pikavippeihin, joilla ei asunto irtoa.
        Voit nukkua rauhassa siis, asuntojen hinnat senkun vaan nousevat, usko pois.


    • persson

      on mielenkiintoinen ilmaisu..
      Jonkun etuihin yleisesti kuuluu nyt tietty jarrun painaminen tarkoituksella. Hinnat eivät romahda mihinkään. Markkinat hoitaa kiinteistökaupassa hinnat.Aina tarvitaan asua ja syödä. Olen huomannut,että vanhat kerrostaloasunnot kiertelevät kiinteistövälittäjien ilmoituksissa.Hinta kohdalleen ja kaupoiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      270
      4388
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3557
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      159
      1875
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1765
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      299
      1466
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1001
    7. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      919
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      119
      875
    9. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      870
    Aihe