Tulevaisuuteen pitää vastata, mm. kuten Puhemies teki, jo nyt alkaa asioita pohtimaan oikeilta kanteilta.
Mitä jos meneekin maailma ympärillämme sekaisin, edes vähänkin, silloin loppuu ruoka. Pitää jo ajoissa olla panostuksia maanviljelyksenkin laajentamiseen.
Pitää tehdä mm. sähkönkin varastoja veden muodossa. Kollaja, Vuotos mm. Ounas allas tulvansuojeluun, ja tämmöisiä pitäisi Presidentin pohtia, ja tuoda keskusteluun.
Hyvä kun edes Eduskunnan Puhemies ottanut tässä Pr:n paikan. Vaikuttaa ihan tolkulta, tuo Puhemies muutenkin. Presidentin jäämiä voitaisiin ihan hyvin liittää Puhemiehen työjärjestykseen.
Miksei Halonen pohdi
3
245
Vastaukset
- tuosssa nyt on
Toiset ajaa vammaisten, vanhusten, lasten, sotaveteraanien, Äitien, Isien....jne, Tarja nyt kokee seksuaalisesti poikkeavien asian tärkeäksi, niin onko siinä sitten jotakin outoa?
- Tekee esitykset, eduskunta ...
Ei Suomi ole kunigaskunta jossa kunkku määrää kaikesta, tämä on tasavalta jossa toimitaan demokraattisesti! Enemmistö sanoo miten toimitaan, ei se ole edes vihreiden asia muutoin kuin vastustaa kaikkea kehitystä! Jota vihreät ovat pyrkineet tekemään liiaksikin!
- kerrot
Päättikö hallitus esim . Sinikka Salo, Koskelo, Erkki Liikanen.
Maamiinat
Kyllä Halonen ollut mukana "hallituksesi" asioilla
Ja kyllä Presidentille kuuluu (kuuluisi) ottaa kantaa päivän polttaviin asioihin, esim. liikenteeseen, edes sanoa Tv:ssä, lehdissä, radiossa. Ei ole toista Presidenttiä joka näitä sanoisi.
Kun ei sano sitten pitää muiden alkaa sanomaan. ja se ihan oikein presidentin puutueessa valtakunnasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h573545- 413330
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062781Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv452527Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541963Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151609- 321493
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061307Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p201268- 1801241