apua

Kuinka suhtaudutaan, kuulun SAK-laiseen ammattiliittoon ja haluaisin olla kokoomuksen jäsen.. SDP kuppasi itsensä minulta ulos.
8326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Suomea ollaan oikeudenmukaistamassa hyvää kyytiä ja
tasa-arvoa palkkakehitykseen tulee.Menneisyyden vangit ovat kulkeneet tiensä päähän,joten tervetuloa vaan kuvioihin matkaan.

Äänestä
  • että matalapalkkaisien työpaikkojen määrää lisätään. Minimipalkkaa koetetaan saattaa Yhdysvaltain tasolle, joka on n. 5,50 dollaria / tunti. Mutta onhan se muuten mahtavaa kuulua "kultapossukerhoon" eli kokoomukseen.

    Äänestä

  • Kokoomus lupasi, että "naisvaltaiset alat saavat jo heti seuraavalla tulopoliittisella kirroksella reilun palkankorotuksen"

    "Apua saat varmasti"

    "Suomea ollaan oikeudenmukaistamassa hyvää kyytiä"

    "Menneisyyden vangit ovat kulkeneet tiensä päähän"

    "Sillä lailla" sanoisi Tarvajärvi

    Äänestä

  • sitä kirjoitti:

    että matalapalkkaisien työpaikkojen määrää lisätään. Minimipalkkaa koetetaan saattaa Yhdysvaltain tasolle, joka on n. 5,50 dollaria / tunti. Mutta onhan se muuten mahtavaa kuulua "kultapossukerhoon" eli kokoomukseen.

    Laaja kysymys,vaatii pitkän kaavan selvityksen vaikutuksista ja ihmisten toimeentulon turvaamisesta.

    Äänestä

Aloitat vaan Jyrkin varpaanvälien nuoleskelun ja homma hoituu siitä eteenpäin suotuisasti.

Äänestä
  • on se että verotuksesi tulee nousemaan ja jos
    olet nainen niin sinua kusetettiin taas

    Äänestä

Ruotsissa Kokoomushallitus on toiminut jo pidemmän aikaa ja seuraukset alkavat näkyä:
- sairaille ei sairaslomaa - töihin!
- työuupuneet eivät ole sairaita - ei sairaslomaa - töihin!

Työttömyyden hoitaminen oli Ruotsin Kokoomuksen vaalivalttina. Näin siellä hoidetaan työttömyyttä.

Sitten me kysytään sinulta: Hur står det till?

Äänestä

mm Sos.Dem. puolueen ansiosta, että voit kuulua mihin tahansa lailliseen puolueeseen ja mihin tahansa lailliseen yhdistykseen.
Toisaalta:kaikki mikä on sallittua, ei välttämättä ole viisasta ja kaikilla asioilla on hintansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuinka käy? kirjoitti:

Kuinka suhtaudutaan, kuulun SAK-laiseen ammattiliittoon ja haluaisin olla kokoomuksen jäsen.. SDP kuppasi itsensä minulta ulos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu