Halosen valtaistuin horjuu. Oikeistosuuntaus on tätä päivää, Halosen asemalta on kadonnut tarkoitus ja pohja.
Kansa vaatii Halosen eroa
Kansan ääni
7370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
..yrittää sinnitellä noin vaativassa virassa?
http://farm2.static.flickr.com/1047/661323776_04dbc95085.jpg?v=0
Aivan turha menoerä Suomelle, ei ole edes millään lailla edustava vaan päinvastoin sitä saa koko ajan hävetä missä se liikkuukaan!
Istuis edes mäntyniemen kaapissa ettei tarttis nähdä eikä kuulla.
Päinvastoin. Halonen on todella suosittu presidentti.
Vaadimme. Aikahan vain enimmäisaika virassaan. Ei mikään estä aiemmin lähtemään
sitten vuonna 2012. Ei aiemmin ole vaaleja.
Kun presidentin kannatus on suomalaisten keskuudessa yli 80%.Niin minkä maan kansa vaatii Halosen eroa?Ei ainakaan Suomen kansa vaadi.
julkaistiin ennen vaaleja. Todellinen kannatus oli vain 51% ja sekin vain Lipposen Natokortti huijauksella.
Mutta huomasitko että sekin riitti pahvisalen lyömiseen.Ja siitähän Tarja on vain nostanut kannatustaan.Totuus lyö joskus vain vasten kasvoja.Siihen on vain sopeuduttava.Seuraavan kerran pystyt vaikuttamaan Suomen Tasavallan Presidentin valintaan vuonna 2012.