Päivän Purho2

Hannuonpudotettukoneesta,purhonhannu, hannupurho,aatteenmarttyyri,hannanhannu,hannupurho,hannupurho.

Puhuttaisiinkjo taas vaihteeksi Purhon Hannusta? Hannuhannu,purhopurho.
8346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hannu Purholla on hyvät suhteet PS-kenttään. Nämä kontaktit hän on luonut monivuotisella toiminnalla puoluesihteerinä. Hannu on myös ihmistyyppinä sellainen, että hän on osannut luoda hyvät suhteet piirien johtohenkilöihin ja muuhun kenttäväkeen.
Ihmettelen suuresti, että miten voi olla varaa kohdella tällaista miestä niinkuin on kohdeltu - onko jotkut hekilökemiasyyt taustalla? Syksyllä, kun uusi puoluesihteeri aloittaa pitkän loman jälkeen 7-päiväisen työviikon, niin varmastikin hänellä on paljon tekemistä päästäkseen Purhon tasolle.

Ainakin tässä piirissä Purholla on vankka tuki ja olemme valmiit äänestämään hänet uudelleen puoluesihteeriksi viimeistään kahden vuoden päästä.

Äänestä
  • Juuri tuota hannuhannu,purhopudotettukoneesta,marttyyrihannu,hannuonhannu, kentänhannu,purhonkenttä. Samaa Hannua.

    Äänestä

Kaksi pöhköä Purho ja sen fani.

Äänestä
  • Edellä olevia viestejä Purhon kirjoittamaksi. Ei miehellä sentään noin huono ulosanti ole, kuin palstan avaajalla, joka ilmiselvästi on aina vihannut Purhoa.

    Äänestä

  • kun luulet kirjoitti:

    Edellä olevia viestejä Purhon kirjoittamaksi. Ei miehellä sentään noin huono ulosanti ole, kuin palstan avaajalla, joka ilmiselvästi on aina vihannut Purhoa.

    Purho täällä avaa itsestään juttuja, tuskin kuitenkään tätä. Pysyypähön joissakin otsikoissa. huonoa huumoria on tuo avauskin, ärsyttää muitakin kuin minua.

    Äänestä

Nimikirjoituksellaan varustetun pikkunilkki-puukon. Varmaan Timppa hörähtelee tyytyväisenä kun tuota lukee. Asialla hänen luottomiehensä nääs.

Äänestä
  • Eikös se Timppa lomaile.

    Äänestä

  • Vielä järkeäkin päässä kirjoitti:

    Eikös se Timppa lomaile.

    Hän on töissä, lomalla ja sairauslomalla yhtaikaa. Niin esikunnasta vakuutettiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusinta virkistää kirjoitti:

Hannuonpudotettukoneesta,purhonhannu, hannupurho,aatteenmarttyyri,hannanhannu,hannupurho,hannupurho.

Puhuttaisiinkjo taas vaihteeksi Purhon Hannusta? Hannuhannu,purhopurho.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu