Päivän Purho2

Uusinta virkistää

Hannuonpudotettukoneesta,purhonhannu, hannupurho,aatteenmarttyyri,hannanhannu,hannupurho,hannupurho.

Puhuttaisiinkjo taas vaihteeksi Purhon Hannusta? Hannuhannu,purhopurho.

8

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päivän purho 14.8.-07

      Hannu Purholla on hyvät suhteet PS-kenttään. Nämä kontaktit hän on luonut monivuotisella toiminnalla puoluesihteerinä. Hannu on myös ihmistyyppinä sellainen, että hän on osannut luoda hyvät suhteet piirien johtohenkilöihin ja muuhun kenttäväkeen.
      Ihmettelen suuresti, että miten voi olla varaa kohdella tällaista miestä niinkuin on kohdeltu - onko jotkut hekilökemiasyyt taustalla? Syksyllä, kun uusi puoluesihteeri aloittaa pitkän loman jälkeen 7-päiväisen työviikon, niin varmastikin hänellä on paljon tekemistä päästäkseen Purhon tasolle.

      Ainakin tässä piirissä Purholla on vankka tuki ja olemme valmiit äänestämään hänet uudelleen puoluesihteeriksi viimeistään kahden vuoden päästä.

      • Uusinta virkistää

        Juuri tuota hannuhannu,purhopudotettukoneesta,marttyyrihannu,hannuonhannu, kentänhannu,purhonkenttä. Samaa Hannua.


    • Riittää jo

      Kaksi pöhköä Purho ja sen fani.

      • kun luulet

        Edellä olevia viestejä Purhon kirjoittamaksi. Ei miehellä sentään noin huono ulosanti ole, kuin palstan avaajalla, joka ilmiselvästi on aina vihannut Purhoa.


      • Aikansa kutakin
        kun luulet kirjoitti:

        Edellä olevia viestejä Purhon kirjoittamaksi. Ei miehellä sentään noin huono ulosanti ole, kuin palstan avaajalla, joka ilmiselvästi on aina vihannut Purhoa.

        Purho täällä avaa itsestään juttuja, tuskin kuitenkään tätä. Pysyypähön joissakin otsikoissa. huonoa huumoria on tuo avauskin, ärsyttää muitakin kuin minua.


    • lahjoittaa sinulle

      Nimikirjoituksellaan varustetun pikkunilkki-puukon. Varmaan Timppa hörähtelee tyytyväisenä kun tuota lukee. Asialla hänen luottomiehensä nääs.

      • Vielä järkeäkin päässä

        Eikös se Timppa lomaile.


      • monitoimimies,.,.,
        Vielä järkeäkin päässä kirjoitti:

        Eikös se Timppa lomaile.

        Hän on töissä, lomalla ja sairauslomalla yhtaikaa. Niin esikunnasta vakuutettiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      107
      6842
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      91
      5105
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      111
      3349
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3232
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      28
      2391
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1746
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1391
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1332
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1246
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1014
    Aihe