Johtajan viime aikaiset toimet ovat palvelleet kaikkein eniten Hesan Koplaa, joka perii kohta koko persupuolueen.
Perusteluja: Osa vennamolaisita on jo puukotettu ulos, loput ovat ihmetyksen vallassa ja lopettelevat työskentelyään puolueen hyväksi.
Uuden, kokemattoman jäsenistön keskuudessa Hesan Kopla osaa ottaa vallan, mikä onkin puukotushurmaan joutuneelle puolueelle oikein!
Hesan Kopla perii voiton!
14
554
Vastaukset
- Nuorpersu
Pakkohan Soinin on olla realisti jos aikoo säilyttää vuosia rakentamansa aseman edes jotensakin nykyisellään.
- Soinin,,,
silmäterä. Kohta ovat jäljellä vain Johtaja, Kopla ja pikkupuukottajat. Muut siirtyvät mielekkäämpiin hommiin.
- STADIN PERSU
Helsingin piiri tulee taas asemaan minkä pääkaupunki ansaitseesiirtämällä Mattilan ja Kähärän politiikan kaatopaikalle.
Sademies puheenjohtajaksi ja Uimis piirisihteeriksi.- kerrankin
Asiapuhetta...
- piirisihteeriksi
hahahahahahabuahabauahabuahahaahhaa.... voi harakan pyrstösulat sentään mikä vitsi. Mitähän siitä seuraisi.Aapelin vakiojengi olisi hörppimässä porukalla piirin varat.
- Ent. vaalitoimitsija
Persun ehdotus tuntuu hyvältä.On se ainakin parempi kuin nykyinen tilanne.
- Hesan Koplalle
Taistoon! Tukea löytyy ympäri Suomen!
- Puolueseniori
Jos piiri tulee toimintakykyiseksi,niin se on pieni hinta siitä,että heitetään Mattila ja Kähärä pellolle.
Tuskinpa nämä herrat ovat korvaattomia etenkin jos saadaan vahva piiri pääkaupunkiin.
Kannatan lämpimästi. - ratkaiseva rooli
Puolueseniori kirjoitti:
Jos piiri tulee toimintakykyiseksi,niin se on pieni hinta siitä,että heitetään Mattila ja Kähärä pellolle.
Tuskinpa nämä herrat ovat korvaattomia etenkin jos saadaan vahva piiri pääkaupunkiin.
Kannatan lämpimästi.Puolueen tulevaisuuden kannalta. Pitäkää pintanne!
- kun ei tuo
Puolueseniori kirjoitti:
Jos piiri tulee toimintakykyiseksi,niin se on pieni hinta siitä,että heitetään Mattila ja Kähärä pellolle.
Tuskinpa nämä herrat ovat korvaattomia etenkin jos saadaan vahva piiri pääkaupunkiin.
Kannatan lämpimästi.kps.n uimis parin hassun kapinallisen kanssa jatkuvasti perättömiä lausuntoja eetteriin. Vallanhimossaan miettivät että kaikki on sallittua, mutta huomaavat että kivien heittäjiä ei suopeasti katsota.
- Uimis
kun ei tuo kirjoitti:
kps.n uimis parin hassun kapinallisen kanssa jatkuvasti perättömiä lausuntoja eetteriin. Vallanhimossaan miettivät että kaikki on sallittua, mutta huomaavat että kivien heittäjiä ei suopeasti katsota.
Ei, vaan asiallista kenttätyötä, klikkaa vaikka tuonne
http://kontulanperussuomalaisetry.palvelee.fi/ - yhtään kuvaa
Uimis kirjoitti:
Ei, vaan asiallista kenttätyötä, klikkaa vaikka tuonne
http://kontulanperussuomalaisetry.palvelee.fi/tuosta vuosaaren iltamista, miten lie oli menestys. Oliko kansainvaellus ja mieletön suksee, vaiko män puihi?
- bileistä vai menikö
Uimis kirjoitti:
Ei, vaan asiallista kenttätyötä, klikkaa vaikka tuonne
http://kontulanperussuomalaisetry.palvelee.fi/taas puihin nninkuin useimmat sinun aloittesi jotka olet toisilta lainaillut ja muuttanut omiksesi.
- kaipaa,,,
ja rakastaa omien sanojensa mukaan Rautaista kuria. Hesan Kopla pystyy sitä antamaan. Hienoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658