Minun nousee karvat pystyyn kaljusta päälaestanikin kun kuulen nimen Olavi Mäenpää.
Tällä palstalla on suurin osa kunnon kansalaisia,
jotka ei ole jättäneet lastensa elatusta veronmaksajien harteille.
Olavi Mäenpää on perhepinnari.
Mäenpää ei ole kenellekään esimerkki.
2
180
Vastaukset
- Oikein yrittää
salata Roda Hassanin tekoset,olkookin vaikka japanilais-syntyinen ootte te aika raukkoja siellä Turussa,Miksi Mäenpäästä saa kirjotella vaikka mitä paskaa mutta somalista ei totuutta.
TAMPEREENPERSU - on hoitanut
Melkein kaikki velkansa vuosien aikana pois. Voutin kanssa ei ole enää vissiin kuin jotain rippeitä hoitamatta.
Aikoinaan Turun Sanomissa oli kuulemma mennyt markat ja eurot sekaisin, eikä muutenaan niillä vuosien takaisilla lehtijutuilla ole paljonkaan arvoa.
Kirjoittaja voisikin lyödä jotain faktaa pöytään tämän päivän tilanteesta Mäenpään kohdalla.
Varoitan Ollinkin olevan aika kärkäs lähtemään kunniansa perään raastupaan. Sen sai Lahtelainen Väinö Kuismakin karvaasti kokea, kun levitty juuri tuon kaltaisia paskajuttuja Ollista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658