Nyt eletään juuri samanhenkisiä aikoja, kuin ennen sotia.
Maa on jakautunut kahtia.
Suomessa eletään pelottavia aikoja !
3
572
Vastaukset
- ........................
Kaiken maailman nihilistit, uskonkiihkoilijat ja kontrollifriikit on päästetty valtaan. Kohta kaikki hauska kielletään ja verot hivutetaan pilviin kaikenmaailman käyttömaksujen ym. paskan avulla. En olisi uskonut, että kokoomuskin on mennyt tähän demarien isovelivalvoo vouhotukseen mukaan, ennen kunnioitettiin kokoomuksessa yksilöllisyyttä/yksilön valintaa - nyt holhousta.
- entinen kokoomuslainen- näyttää
tämä maan tulevaisuus oikeassa olet, kukahan meillä päättää ja mitä, vaikka on raivoraitis kolamies johdossa, ei voi viinapäissään ainakaan päätöksiä tehdä, kantsisko ottaa joskus pienet hömpsyt ettei niin pipo kiristäis.
- enään..
tarvitaan kansdanedustuslaitosta? Ainakaan nykyisessä mittakaavassa...
"Kansalliset parlamentit menettävät valtaansa
Perustuslaki vähentää kansallisten parlamenttien valtaa ottamalla jäsenmailta (ja niiden parlamenteilta) pois veto-oikeuden 51:ssä - federalistien laskutavan mukaan jopa 77:ssä - uudessa asiaryhmässä, vie niiltä täysivaltaisuuden ulko-, turvallisuus- ja puolustuspolitiikassa ja tekee niistä kumileimasimia EU:n toimivaltaan yhä suuremmassa määrin siirrettävissä oikeusasioissa."
http://www.eskoseppanen.net/index.php?option=com_content&task=view&id=457&Itemid=29
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648