Jahka tämä nyt saadaan menemään oikeudenkäyntiin asti (ensin viivytellään), niin asiakirjathan määrätään tottakai sen jälkeen salaisiksi seuraavaksi sadaksi vuodeksi (ettei suvun nimi mene). Valitettavasti rikkaat voivat tehdä mitä vain. Mitäs mieltä olette siitä?
Valitettavaa
...mutta totuus.
41910
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tämäkin tapaus osoittaa, että oikeus on kadonnut tästä maasta ja murhaaja huomasi myös sen (ei tuomiota) ja päätti siksi ottaa oikeuden omiin käsiinsä.
Ei kestä kauaakaan kun nimet sekä ko. henkilön että hänen "varakkaan" suvun paistattelee julkisuudessa, nimittäin jokainen joka viitsii niin löytää ne sangen helposti näiltäkin keskustelupalstoilta.
Ja musta se on ihan jees.
Se on selvä..rikkaat tuomarit tuntee myötätuntoa samaan tai ylempään yhteiskuntaluokkaan kuuluvia kohtaan ! Ja halveksivat köyhiä...heidät on niin kasvatettu. Tyyliin..luokat on luojan säätämä järjestys, jolle ei voi mitään.(varsinkaan köyhä ja tyhmä ei voi mitään)
Kyllä PikkuKatainen pitää huolen ,että tyyli tulee lisääntymään.