eläkkeelle mahavaivojen takia

Onko kukaan yrittänyt työkyvyttömyyseläkkeelle
Ipaa tai Iaa leikattuna ,miten on käynyt? Itselleni ei ole myönnetty edes osatyökyvyttömyyseläkettä vaikka suolistolääkärit ovat eläkkeen kannalla.
Onko Etelä-Suomessa hyvää mahalääkäriä jonka todistuksia myös vakuutusyhtiöt uskovat?
5667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eihän noita mahavaivoja muutenkaan noteerata miksikään, kyllä se on harmi, nykyisin en itekkään pääsisi yhtenäkään aamuna töihin jos pitäisi mennä, kun tässä ei pääse muillekkaan asioille menemään vatsan takia, mutta saat paremmat neuvot kohta "linkittäjältä" ja "homevaurio-ukkelilta", voimia sinulle vaikeuksissasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sairas kirjoitti:

Onko kukaan yrittänyt työkyvyttömyyseläkkeelle
Ipaa tai Iaa leikattuna ,miten on käynyt? Itselleni ei ole myönnetty edes osatyökyvyttömyyseläkettä vaikka suolistolääkärit ovat eläkkeen kannalla.
Onko Etelä-Suomessa hyvää mahalääkäriä jonka todistuksia myös vakuutusyhtiöt uskovat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu