Kansainväliset tutkimukset

kertovat omaa kieltään KIA autojen luotettavuudesta. Venäläinen tutkimuslaitos Otsinpravda esimerkiksi raportoi KIA autoista:

Koreaiski kakaski

Suomennettuna:

korealaista paskaa!

vankkaa näyttöä kyllä.
112065
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Lisäksi Suomi24.fi Kia-palstalaiset raportoivat jatkuvasti Kian huonoudesta, erityisesti perustellut väitteet tyyliin kia on paska auto herättävät oikeasti suurta huolta kian todellisista ominaisuuksista jotka ovat siis paskat tai huonot. Erityisen suurta ahdistusta herättävät muka pitkä takuu joka ei voi korvata mitään koska sedän oman auton takuu on korkeintaan 3 vuotta. Lisäksi Kia ruostuu koska sen nyt vaan on pakko kun se on Aasiasta, tai ainakin Itä-Euroopasta, vai oliko Keski-Euroopasta? Täytyy ihmetellä että näiden palstalla esiintyvien vakuuttavien todisteluiden jälkeen kukaan uskaltaa tuollaista kapinetta ostaa.

Äänestä

Stalin "puhdisti" 20 miljoonaa venäläistä. Samalla nuo ihmiset valitettavasti menettivät henkensä.

Uusi venäläinen historiankirjoitus nosti Stalinin arvostuksen jälleen korkealle. Että sellaista viestintää "näin naapurissa" -osastosta.

Äänestä

Adac, Dekra ja Ruotsin korroosioinstituutti ketovat kyllä ihan oikeasti mikä pas*a Kia on, se riittää.

Äänestä
  • älä muuta viserrä, katsoppa vaikka tuo korroosioinstituutin arvio cee'distä, ilman siis Suomessa tehtävää lisäsuojausta....itse luotan enemmän JD Powerin tilastoihin kuin Adacin tai Dekran, niissähän Kialta löytyy voittoja useita. Hyvä auto tuo Kia, monet ovat sen jo huomanneet ja yhä useammat sen vielä tulevat huomaamaan.

    Äänestä

Hyvä kun kerroit! Pakko myydä Cee'd nopeasti pois. Harmi kun oon ollu kuitenkin tosi tyytyväinen...

Äänestä
  • Kyllähän deltassa näkyy omistajan "tyyli"

    Äänestä

Chevrolet tehdään myös Koreassa.

Äänestä

kyllä siinä maassa jos missä tiedetään ja tunnetaan tämä asia, vähintään vuosisadan kokemuksella.

Äänestä
  • Niin se mitä ruotsalaisiin tutkimuksiin tulee esim. karsinogeeni, niin niitä sipsei pitäs syödä joku kaksi vuotta ja 3kg päivässä, että niistä olis jotain haittaa. Et luottakaa jokaiseen ruotsalaiseen tutkimukseen :D. Mäkin muuten tein tutkimuksen. Tupakka ja viina lyhentää elin ikää.....

    Äänestä

Vois pitää pienempää ääntä. Kävin Serenassa ja siellä niitä oli kiilailemassa aina muiden ohi, ihme porukkaa, ei alkeellisimpiakaan käytöstapoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ceedio kirjoitti:

kertovat omaa kieltään KIA autojen luotettavuudesta. Venäläinen tutkimuslaitos Otsinpravda esimerkiksi raportoi KIA autoista:

Koreaiski kakaski

Suomennettuna:

korealaista paskaa!

vankkaa näyttöä kyllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu