Varmaan netistä jostain ja olen jossain nähnykkin joitain osoitteita, mut en muista. Sitä on nimittäin multakin kysytty ja epäilen, etten ole ainoa epätietonen.
Onko tietoo mistä ulkomailla vois hankkia
Arin levyn?
10509
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ekana tulee mieleen Amazon.com
http://www.amazon.com/Fuel-Fire-Ari-Koivunen/dp/B000RVQNJ4/ref=sr_1_1/104-4477473-3919143?ie=UTF8&s=music&qid=1184705505&sr=1-1
niille ketkä kysy. Oli kuulemma naksahtanu päässä, et täs on jotain erikoista. Onhan siinä vaikka onkin toiselta puolen maailmaa.
Puhuko se joskus jotain Japanista? vai muistanko väärin. Jenkeissä on kiinnostusta ja kumma kyl latinoissa jostain syystä. Miksiköhän? Sille voi tulla lähtö jopa ausseihin asti joskus, jos jutut alkaa leviimään. Tietty sen haluis pitää vaan täällä, mut vähäks aikaa vois päästää muuallekkin.
Jossain lehdessä Ari mainitsi unelmakeikkapaikaksi jonkun legendaarisen englantilaisen paikan (nimeä en muista..)
Japanista tuli mieleen, että yksi japanilainen kirjekaverini 10 vuoden takaa innostui ottamaan yhteyttä kun halusi tietoa Arista. Oli nähnyt jotain videoita Youtubesta ja sitä kautta saanut tietää meitin kultakurkusta :)
Että kyllä Ari kiinnostaa Suomen rajojen ulkopuolellakin. Nythän tuolla Arin sivuillakin on oma osionsa ulkomaisille faneille.
hinkua, kun siellä on monet muutkin suomalaiset menestyneet, esim. hanoit.
niille vielä liian kesyjä. Oisko seuraava levy rankempi ja jos on niin sit nääkin sen hommaa. Ari on kuiteskin pantu korvantaakse ja sitä seuraillaan.
Kanadassa on paljon faneja. Itse olen itseasiassa Arin vuoksi saanut ikäänkuin kirjekaverin sieltä, ihan aikuisen sellaisen, kun olen toimittanut tälle Ari-matskua ja kääntänyt haastiksia sun muuta. Muitakin sikäläisiä faneja tunnen.
ne on vieny sen paikalliseen soitettavaksi ja kansa on tykänny hulluna. Pitääkin ilmottaa niille mistä sitä saa.
Täältäkin saa:
http://www.recordshopx.com/artist/Koivunen,_Ari/Fuel_for_the_fire/21750/
Olen joskus tilannut cduniversen kautta levyjä, mutta jostain syystä Arin levyä ei sieltä ainakaan tällä hetkellä saa.
http://www.cduniverse.com/productinfo.asp?pid=7465492&BAB=E
infottaa Englannissa asuvia sukulaisiani, kun ne täällä käydessään ei kerenny hypätä kaupoissa. Meillä soi Ari tietty nonstoppina ja ne ihmettelemään, et kuka ihme laulaa noin loistavasti. Mein Arihan se.