Äänestin Itsenäisyyspuoluetta viime vaaleissa, jossa luvattiin vaaliyllätyksiä ja korskean puolueohjelman muodossa vaikka mitä.
Sittemmin olen perehtynyt puolueen ohjemaan ja kannanottoihin. Olenkin todennut äänestäväni vasemmistolaista nationalistipuoluetta. Häpeän ratkaisuani ja sitä, että annoin itseni ja mielipiteeni huijattavaksi.
Sittemmin olen perehtynyt puolueen ohjemaan ja kannanottoihin. Olenkin todennut äänestäväni vasemmistolaista nationalistipuoluetta. Häpeän ratkaisuani ja sitä, että annoin itseni ja mielipiteeni huijattavaksi.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jokainen ääni on puolueelle tärkeä.
Silti kaltaisesti tuuliviiri-äänestäjät, jotka toimivat ensin ja harkitsevat vasta sitten - jos ylipäänsä harkitsevat - eivät ole millekään puolueelle mikään ilo.
Aivoja on käytettävä ennenkuin toimii eikä vasta jälkikäteen kuten sinä teet.
Noin menettelemällä joudut jatkuvasti häpeämään monia muitakin asioita kuin ratkaisujasi vaalikopissa.
Älähän kaveri viitsi syyllistyä muunneltuun tietoon.Turhaan vaivaudut valehtelemaan äänestäneesi IPU:a. Sitähän sinä et ole tehnyt. Älä tekeydy toiseksi mitä olet. Olet aina ollut alamaisluonne etkä näinollen tule koskaan ymmärtämään itsenäisyyden todellista arvoa.
Itsenäisyyspuolueen hyvä ohjelma on sinun todellinen hyökkäyskohde, jonka jokainen voi lukea ja tarkistaa Itsenäisyyspuolueen netti-sivustolta
Ipuloisetko ovatkin ylimistöä, kun toisia alamaisiksi sanoo? Silläkös te saattekin niin surkean vähän ääniä, kun jo ilman minkäänlaista yhteistä päätösvaltaa omaavana puolueena aletaan itseä herroittelemaan.
Kun Hakalehto täytti 70 vuotta, häntä tituleerattiin todelliseksi VALTIOMIEHEKSI Vapaa Suomi -lehdessä! Oli naurussa pitelemistä.
Mutta IPUloiset ovat tosiaan siis taipuvaisia ylentämään itseään ties miksi, vaikkei meriitit riittäisi edes perseenpyyhintään.
Voi tosiaan olla niin, ettei IPU:n korkeasti koulutetut ihmiset ole maailman parhaita perseenpyyhkijöitä. Osaamisalueet ovat toisaalla. Ei silti, en haluaisi yhtyä tuohon esittämäsi toimenpiteen vähäarvoisuuteen. Vaativaa työtä sekin on kun joutuu niitä peppuja pyyhkimään ja vanhusten kakkavaippoja vaihtamaan. Kaikista ei ole siihen. Sinun asenteellasi se ei ainakaan onnistu.
Kirjoittaja on suurella varmuudella tarkoittanyt häpeällistä EU-alamaisuutta, joten älähän yritäkään kiemurrella irti häpeäpaalustasi.