Onko tämä oikein?

Onko oikein uhkailla mielenterveyskuntoutujaa jo ennen kuin tämä saa lastakaan, että lapsi viedään ehkä huostaan?
3498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lastensuojelu jos uhkaa olet täysin avuton ilman asianajajaa,pidä omasta kunnostasi huolta.

Äänestä
  • Ei ole pelkoa enää että tulisinkaan raskaaksi kun mies jätti. Hänen lähipiirinsä eräs mulqvist vain oli puhunut lasten huostaanotosta jo valmiiksi. Ajattelin vain vastaisuuden varalta kysyä.

    Äänestä

  • Vihainen masentunut kirjoitti:

    Ei ole pelkoa enää että tulisinkaan raskaaksi kun mies jätti. Hänen lähipiirinsä eräs mulqvist vain oli puhunut lasten huostaanotosta jo valmiiksi. Ajattelin vain vastaisuuden varalta kysyä.

    Huostaanottoa varten pitää olla selkeä näyttö lasten hyvinvoinnin laiminlyömisestä, kaltoinkohtelusta tms, siinä ei jonkun mulqvistin uhkailut tai epäilyt riitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vihainen masentunut kirjoitti:

Onko oikein uhkailla mielenterveyskuntoutujaa jo ennen kuin tämä saa lastakaan, että lapsi viedään ehkä huostaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu