Selailin tänään postin mukana tullutta Gigantin inserttiä. American Beauty(*****) DVD h:7,90. Vau, eikun autoon ja Giganttiin. Leffavalikoima ei ole laajuudella pilattu, mutta sitä kaikkein surkeinta saastaa ei ole ollenkaan, eli laatu on kohtuullisen hyvä. Hinnat olivat Anttilan tasoa ja jopa alle. Mukaan lähti lisäksi Nikita(*****), h:16,90 ja The Mexican (en ole nähnyt aiemmin, ei huimia odotuksia) h:7,90. Jurassic Park 3 sai jäädä hyllylle, h:7,90.
Iloinen yllätys tuo hintataso kaikenkaikkeaan
Iloinen yllätys tuo hintataso kaikenkaikkeaan
Vastaukset 8
Vanhimmat
DVD-leffojen hinnat ovat olleet tasaisesti niin ryöstöä että olen henk. koht. siirtynyt polttavan dvd:n aikakaudelle =) Leffa kuin leffa käytännössä ~ 6€. Okei ehkä joutuu karsimaan extroja ja ei saa kunnon kansia leffalle mutta so what.
netti on täynnä saitteja joilta saa kansia ties kuinka monta eri versiota printattavaksi(kokemusta PS&CD kansista). Itse en ole DVD:tä vielä poltellut, mutta ehkä aikanaan hankin himaan vehkeet joilla tuo onnistuu.
Eikös periaatteessa tyhjälle (kaksikerroksiselle) levylle mahdu koko yksipuolinen levy, vai ovatko kaikki tyhjät dvd:t yksikerroksisia? Vai onko kyseessä hintapolitiikka?
Periaatteessa ostaisin mielummin kaikki leffat, kuin cd:tkin alkuperäisinä, mutta kyllä 28 euroa uudesta rainasta on ihan liikaa. Voisin myös olla käryttämättä yhtään cd:tä jos jokaisen uuden älppärin saisi alle 10 eurolla.. ;-)
Poltettavat DVD:t ovat kaikki vielä yksikerroksisia. Aika näyttää tuleeko muuta...
Kjiitän vinkistä!
Mie kävin hakkeen sen Jurassic Parkin III:n.
arvostelua, kun olet rainakkeen katsonut. Vähällä oli ettei lähtenyt sekin mukaan.
Siitä ei ole pitkä aika kun leffan katsoin. Hyvä elokuvahan JP 3 on, tosin ei ykkösen veroinen, mutta suurinpiirtein samaa tasoa kuin kakkonen. Ilman muuta olisi kannattanut ottaa mukaan.
Jurassic Parkit ovat sellaisia, että pidän paljon Crichtonin kirjoista, samoin nämä elokuvat ovat kovasti miellyttäneet. Arvosana JP 3:lle: 8
löytyy dvd hyllystä. Sanoisin, että taattua jp-viihdettä. Itse antaisin vain **½/*****, mutta kannattaa tsiikata.
---
Voihan rähmä ku elämä on nyt vain työntekoa ja ryyppäämistä, en jaksa keskittyä elokuviin nyt ollenkaan. Olis ryhdistäytymisen paikka...huoks.