Ostanko Vistavetoisen peeceen

Siis pakko ostaa uusi PC,vaikka Maccia käytänkin.
Mutta kun meitä Maccinistejä sorretaan ja muutamat laitteet(mm.videokamera ja Nokia N 95)tarvitsevat tätä peeceetä.
Vanhaa konetta en enää uskalla aukasta,ettei vaan katkea päästä verisuoni on se vaan niin hidas paska.
Nyt haluaisin kommenttia tästa vistasta,sillä näkyy kaikki myytävät vähänkin paremmat koneet olevan sillä käyttiksellä.
Harrastan valokuvausta ja videoita pääasiassa ja tietysti surffailua.
Kiitos asiallisista vastauksistanne
10979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

>>> Mutta kun meitä Maccinistejä sorretaan ja muutamat laitteet(mm.videokamera ja Nokia N 95)tarvitsevat tätä peeceetä

Äänestä

ainaskaan mulla.4kuukautta olen käyttäny,tavaraa on kertyny 200 gigaa ja mitään ongelmia ei ole esiintyny.Kannattaa tietenkin ostaa kerralla tarpeeksi suorituskykyinen kone,vista kun vie itse jo 500 megaa muistia.

Äänestä

ne tarvitsee sitä Peeceetä?

Jos et jostain henkilökohtaisista syistä halua kysyä mitään foorumeilta, se tulee näköjään sulle todella kalliiksi. Useimmat mut kysyy, eikä tarvitse mitään Peeceetä.

Mihin muka N95:kin tarvitsee Windowsia? Mac-käyttäjillä on vaikka kuinka paljon N95-Noksuja...

Äänestä

  • PC Suitea ei saa Macille. Ja jos haluat ladata esim. Nokian sivuilta softaa puhelimeesi, niin tarvitset PC Suiten.

    Äänestä

  • Siihen, että kirjoitti:

    PC Suitea ei saa Macille. Ja jos haluat ladata esim. Nokian sivuilta softaa puhelimeesi, niin tarvitset PC Suiten.

    softaa voi sit ladata suoraan sillä kännyllä???

    Äänestä

Eli dualcore prosessori, joko X2 tai core2duo. Pöytäkoneeseen, jos on oma näytöohjain, vähintään giga muistia, pelikoneeseen kaksi on välttämättömyys. Kannettavaan integroidulla näytönohjaimella ja hitaalla kovalevyllä ehdottomasti kaksi gigaa muistia. Et asenna raskaita F-secureita, Nortoneja yms. koneelle, vaan järkevän ja kevyen virustorjunnan niin ei pitäisi olla minkäänlaisia ongelmia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Jasu 50 kirjoitti:

Siis pakko ostaa uusi PC,vaikka Maccia käytänkin.
Mutta kun meitä Maccinistejä sorretaan ja muutamat laitteet(mm.videokamera ja Nokia N 95)tarvitsevat tätä peeceetä.
Vanhaa konetta en enää uskalla aukasta,ettei vaan katkea päästä verisuoni on se vaan niin hidas paska.
Nyt haluaisin kommenttia tästa vistasta,sillä näkyy kaikki myytävät vähänkin paremmat koneet olevan sillä käyttiksellä.
Harrastan valokuvausta ja videoita pääasiassa ja tietysti surffailua.
Kiitos asiallisista vastauksistanne

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu