Vesimies(M) ja jousimies(N)

Miten onnistuu?

Onko kokemuksia tällaisesta yhdistelmästä? Täällä olisi jousimiesneiti, joka olisi hyvinkin kiinnostunut vesimiesmiekkosesta, mutta kun tästä ei ota selvää, onko se kiinnostunut vai ei.

Miten vesimiehen kiinnostuksesta erottaa, että milloin se on vain kaveritasolla ja milloin syvempää?

3

1386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pimpeli-vesimies

      Tämä yhdistelmä toimii, jos jousimies ei pyri hallitsemaan vesimiestä. Vesimiehellä on ainainen vapaudenkaipuu, mutta jos toinen osaa olla kahlitsematta, niin onnistuu kyllä todella hyvin...Vesimiehestä ei todellakaan helposti ota selvää, haluaako hän olla kaveri vai enemmän, mutta riskinotto kannattaa...Kokeile ja kysy...Saat varmaankin tuntea vastauksen jos se on myönteinen...=)

      • jousimies(n)

        ...ei halua ottaa sitä riskiä, että toinen ei ajattelekaan kuin vain kaveritasolla ja sitten voisi mennä välit kiusallisiksi. Onko mitään, joka paljastaisi vesimiehestä, että kannattaa ottaa riski?

        Mielummin kuitenkin loppujen lopuksi vaikka se pelkkä ystävyys kuin "oudot" välit...

        Täällähän näyttäisi aika monessa keskustelussa painotettavan sitä, että vesimiehen kanssa ei saa olla liian innokas, ettei se peräänny. :)


      • jouskariN
        jousimies(n) kirjoitti:

        ...ei halua ottaa sitä riskiä, että toinen ei ajattelekaan kuin vain kaveritasolla ja sitten voisi mennä välit kiusallisiksi. Onko mitään, joka paljastaisi vesimiehestä, että kannattaa ottaa riski?

        Mielummin kuitenkin loppujen lopuksi vaikka se pelkkä ystävyys kuin "oudot" välit...

        Täällähän näyttäisi aika monessa keskustelussa painotettavan sitä, että vesimiehen kanssa ei saa olla liian innokas, ettei se peräänny. :)

        Mun rakas vesimieheni oli alkuun melko neutraali mutta asioita paljon pohtivana mehenä kävi kai niitä läpi ensin omassa päässään. Kun oli valmis, alkoi vihjailla... esim "aika kallista asua kahdessa asunnossa" Nyt sitten asumme yhdessä. Tuo ihana mies tarvitsee paljon omaa tilaa ja aikaa miettiä asiat päässään valmiiksi. Se sopii mulle hienosti ja olen erittäin onnellinen hänen kanssaan PS. Tänään toi mulle yllätyksenä ihanat sydänkorvikset...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2553
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      183
      1826
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      70
      1647
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1628
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1291
    6. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      989
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      988
    8. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      988
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      188
      894
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      891
    Aihe