kuuluuko naisen alapään olla ihan sileä vai onko siellä aina tai toisinaan jotain näppyjä ja "epätasaisuuksia". muistuttavat hieman jotain pieniä talinäppylöitä ja sijaitsevat ihan karvoituksen reunassa, häpyhuulien yläpuolella ja muualla niitä ei näy.
muita oireita ei ole kuten kutinaa, kirvelyä tai lisääntynyttä/epämääräistä vuotoa, ainoastaan nämä näpyt. nyt olen vasta kiinnittänyt niihin huomiota, joten en tiedä kuinka kauan ne ovat siellä olleet.
muita oireita ei ole kuten kutinaa, kirvelyä tai lisääntynyttä/epämääräistä vuotoa, ainoastaan nämä näpyt. nyt olen vasta kiinnittänyt niihin huomiota, joten en tiedä kuinka kauan ne ovat siellä olleet.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tierä mut kyllä ne varmaan on ihan normaaleja näppyjä. ei se alapää ihan tasainen varmaan kenelläkään ole.tietysti jos sulla on mahdollisuus että se ois jotain muuta nin sit kannattaa näyttää lääkärille.eiks kondyloomassa ainakin ole niitä syyliä jotka voivat olla ns.litteitä tai muuten vaan tosi pieniä ja huomaamattomia. jos yhtään asia häiritsee niin menisin papaan sekä lääkärin tutkimukseen.
näpyt eivät millään lailla näytä mielestäni syyliltä. ja näkyvät oikeastaan silloin hyvin, kun ihoa "venyttää" hieman.
minäki oon niitä ihmetelly joskus. mutta ne näyttää just sellasilta, että niiden kuuluu olla siellä :D papassakin olen käynyt joku aika sitten, ja sitä ennen juuri niitä mininäppyjä ihmettelinkin ja papa oli ihan ok, ei mittään onkelmia niin en usko kyllä että ne mitään kondya on.
eli eiköhän ne siunki "näpyt" oo iha normaali :)
juu, itsekin uskoisin niiden kuuluvan sinne, kun ei mitään muita oireita ole.