Kastunut moottori

Kostumisen jälkeen öljyt vaihettu 2x. Lähtee käyntiin, mutta kun laittaa vaihteen päälle sammuu välittömästi. 4-tahtimoottori kysymyksessä, missä sitä vettä vielä on?
41246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Luultavasti polttoaineessa vettä. Jos on kauan siitä uppoamisesta niin voi olla kaasarit täynnä "töhnää".
Mikä moottori ?

Äänestä
  • tohatsu 30

    Äänestä

Ehkä siellä on jossain vettäkin, mutta voi myös olla, että pääsuutin on tukossa jos se jaksaa käydä vain tyhjäkäyntiä.

Äänestä

Moi, kannattaa viedä kone korjaamolle korjattavaksi. Varsinkin jos kone käynyt suolavedessä on todennäköistä että se ei enää keväällä inahdakkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Kostumisen jälkeen öljyt vaihettu 2x. Lähtee käyntiin, mutta kun laittaa vaihteen päälle sammuu välittömästi. 4-tahtimoottori kysymyksessä, missä sitä vettä vielä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu