Hei,
onko täällä muita jolla olisi nimenomaan tuo ykköstyypin herpes genitaalialueella? Hmph, kyllä tympii kun ei edes suojattu seksi näitä viruksia leviämästä. Eipä vaan tullu mieleen että näinki voi käydä.
No mutta haluaisin kysellä millainen hsv-1 on teillä? Mua on taitanu onnistaa edes siinä, että oireet on TOSI lievät. Kyllä mä se yhen rakkulan huomaan kun se tulee, mut ei ole kipee tai kirvele pisulla. Jos paperilla pyyhkii kovaa ni sit saatta vähän tuntuu kipeeltä.
Ymmärtääkseni toi hsv-1 on melkoisesti lievempi kuin se normaali genitaaliherpeksen aiheuttaja hsv-2. sain tartiunnan melkein 2 vuotta sitten. tähän saakka olen pelännyt rajujen ja kipeiden rakkuloiden tuloa. Mutta käytännössä olen huomannut, ettei virus todellakaan oireile pahasti! Mikä helpotus, ei tarvitse enää jännittää et millo se tulee. Ku jos tulee ni niin vähän se koskee et ei menoa haittaa.
HSV-1 genitaalialueella
ihanvaanminä
0
409
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1007806- 1075597
- 2754861
- 494813
- 753584
- 502828
- 602541
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222458Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292402- 412274