kuinka paljon se menettää Diesel alennuksissa. Asiaan tulossa muutos ja diesel vero nousee. Maksetaan verot hymyillen ja nautitaan niistä.
Kunhan hiukan säästö ja ruokarahaa jättäisivät kansalais poloisilleen. Meillä menee näköjään liian hyvin vielä kun on varaa veroja näin nostella.
Kunhan hiukan säästö ja ruokarahaa jättäisivät kansalais poloisilleen. Meillä menee näköjään liian hyvin vielä kun on varaa veroja näin nostella.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kaikki välilliset verot nousevat, polttoaineveron ja alkoholiveron lisäksi tullaan toteuttamaan sähköveron korotus ym. Tasa-arvotupon toteutuminen ja välittömien verojen "laskeminen" tärkeä hallituksen uskottavuuden kannalta, mutta jostainhan se raha on revittävä, eli piilotetaan välilliseen verotukseen, se kun on niin "tasa-arvoista" ja sama kaikille tuloista riippumatta toimeentulotuella eläville ja optiomiljonääreille.
Helppohan herrojen on veroja nostella ja korotella, ite ajelee ilmatteeksi ja istuvat hallintojen jakkaroilla.. ja edustus viina aineet kannetaan ilman eteen. Kyllähän siinä on mukava jurris köyhää kansaa kiusata ... Pikkuhiljaa menee luotto moisiin nassukoihin, otetaan viel luottokirjat pois joka plantulta, katotaan kuinka kehä 3. sisäpuolella herrat liikkuu pyörilläkös...?? Mielestäni jokainen korotus on turha, jos kerran tarkotuksena on vaan korotella valtion kassaa, ja maksaa eu-maksuja maailmalle.
Kohta on aihetta pannaan eduskunnan työläisten kulu-arviot edustajien menoista julkisiksi... ja sitä ruoditaankin raskaammalla kädellä.Katotaan kuka suomes elääkään yli varojen ja kuka maksaa..