olin käymässä maisaaressa ja voin sanoa että paikka oli kyllä upea mutta ne juopot!!! laituri täynnä kalja veikkoja jotka kusevat mihin sattuu ja örveltävät hulluna. ja tämä laituri oli ns. saunan puolella siinä uimarannan vieressä,valvojaa ei näkynyt koko aikana lieneekö koko alueella ollut?? onko muilla kokemuksia ko. paikasta??
turun kaupungin saari!!!!!
ei enää ikinä
42721
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
...Vepsä ja Maisaari ovat, tosin Maisaaresta itelle tullut kuva, että siellä käy tällaista enemmän b-luokan roskansakkia/denoja, kun taas Vepsässä käy nuoret ja nuoren mieliset pitämässä hauskaa. Saa vaapaasti antaa vasta väitteitä.
Itse liputan Vepsän puolesta. Siellä on mukava henkilökunta ja kiva ranta yms. Jos taas haluat rauhaisampaa menoa, niin mene Pähkinäisiin tai vaikka Gullkronaan, tosin kesäaikaan, et varmasti välty "juopoilta" missään.
aivan järkkyä porukkaa, pistettiin vene parkkiin ajatuksena yöpyä, mutta puolen tunnin päästä saatiin tarpeeksi ja vaidettiin paikkaa. Ei myöskään enää ikinä!
kokemukset. Saari oli hieno ja palvelu jota saimme saaren isänniltä oli oikein ystävällistä. Neuvoivat jopa hieman syrjäisemmän grillilaavun sijainnin (ei örvelöitä paikalla ja nätti auringonlasku). Sen sijaan laiturilla notkui sammumispisteessä olevia deekuja jotka häiriköivät paikalle sattuneita venekuntia siinä määrin että varsinkin lasten kanssa liikkeellä olleet siirtyivät muualle.
ottaa asia esille kauopungin päättäjien kanssa. Täällä asiasta on hyvä muutoin keskustella mutta 24:n ei kyllä asiaa varmaankaan voi auttaa. Joten toimeksi vaan ja yhteydeotto saarian toiminnasta vastaaviin tahoihin.