Ruokajonot verolle

Saataisiin valtiolle rahaa menojen katteeksi.
2114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siksi muka dieselveron korottaminen korkeammalle kuin bensaveron, jotta kaikille rasite on yhtäsuuri euromääräisesti.(Katainen)

Miksi veronalennuksia ei myös tehdä samansuuruisina kaikille veronmaksajille -siis euromääräisinä eikä brosenttuaalisina ??? jolloin aina suurituloiset hyötyvät eniten??

Äänestä
  • Kokoomus ajaa vain suurituloisten ja hyväosaisten etuja.
    Kokoomus on naamioitunut yleispuolueeksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kataismies kirjoitti:

Saataisiin valtiolle rahaa menojen katteeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu