Missä baareissa kannattaa käydä? millaista menoa viikonloppuisin? mutta miten käy kelotuvan ja herttuattaren asiakkaille kun ne puretaan, niin kuulin huhua tänne treelle päin.
Kangasalan baarit!?
Ryyppyrenki
95171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
pari baaria mutta millaisia sitä en tiedä.Meno on kyllä riehakkaan meluisaa silloin kun ne suljetaan.
Kaikki baarit saisivat nuijia maantasalle.
tuli tässä mieleen että entäs tuo keskustan tarjonta noissa baareissa? onks siel edes baarei? =)
Ei tietoa, kun en ole alan harrastaja.
Alkonkin olemassaolosta tiesin vasta kun olin asunut melkein kymmenen vuotta paikkakunnalla.
Onko tänne tullu jotain stadin apinoita vai minkä takia pennut viljelee idioottisanastoa kuten: baarei, kyl, siel ? Vai eikö peruskoulun oppimäärällä osata vai paskalla peruskunnolla jakseta kirjottaa sanoja loppuun?
Kangasalla ei oo yhtäkään kelvollista kaljapaikkaa. Urun pubissa oli 90-luvulla asiallista menoa, mutta nyt on ihan niskalaukausväkeä kaikki paikat täynnä.
Jos joku tajuais irkkupubin tänne tuoda eikä noita DDR-tyylisiä esson baareja tai urun elitistipaskasyömäläravintoloita.
herttuattaressa viikonloppuisin tapellaan paljon ja siellä käy rokkareita paljon. Suoraman pubissa hyvä karaoke ja porukka vanhempaa, sekä myös nuoremmat näyttää hyvin viihtyvän
Itse voisin suositella Myrskyluotoa ***** viisi tähteä. siel on paikkakunnan parhain karaoke ja käy asiallista populaa. tenderi on kakka paikka ja cesar salaatissa käy vaan kiljuvat teinit ja ala-ikäiset. herttuattaressa ei kuule mitään. ja kelokin on kakka paikka. ja yläbaari kanssa. joten sinne siis.
Puhut _phuli_ vähän mutta asiaa. samaa mieltä kanssasi tuosta baari asiasta.
Taas sai kangasalan kuppila mainetta. :)