Autorahoitus

Olen jossain lehdessä nähnyt autorahoituksen, vaikka on maksuhäiriö. Pitäisi vaan maksaa 50% käsirahaa.

Onko kellään tietoa firmasta?
2888
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tietystä liikkeestä ostaminen rajaa valinnanvaran aika pieneksi eikä rahoituksessakaan ole paljon neuvotteluvaraa. Käytä mieluummin se 50 % käteisostoon jostakin muualta. Saatat löytää hyvän ja edullisen auton, joka sopii varallisuusasemaasi paremmin kuin velkavetoinen.

Äänestä

Vuodesta 1965 lähtien h-autot ilman velkaa.

Hölmöin paikka lainarahalle.

Tingi aluun hieman tasosta! Osta sellainen mihin rahasi riittävät!

Sen jälkeen velattomana on helpompi tarvittaessa vaihtaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KonstaK kirjoitti:

Olen jossain lehdessä nähnyt autorahoituksen, vaikka on maksuhäiriö. Pitäisi vaan maksaa 50% käsirahaa.

Onko kellään tietoa firmasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu