Törmäsi liikennemerkkiin

Tänään noin klo 10.00 Ruoholahdessa, Mechelininkadun ja Itäväylän kulmauksessa(Itäväylältä Ruohikseen tulevan rampin päässä), nainen törmäsi Opel Zafiralla liikennemerkkiin ja poistui paikalta.
Liikennemerkin tolppa katkesi, merkki, sekä kanttarin kiviä lensi ratikkakiskoille, ei vaivautunut törmääjä edes raivaamaan jälkiään.

Jotenkin käsittämätöntä, miten kuivalla asfaltilla siinä kohdassa voi ajaa kanttarin yli, ei ollut edes liikennettä paljoa.
10645
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Huomata ! Esim. vieressä ajavaa ajoneuvoa,rollaattori mummua/pappaa,lähestyvää risteyttä tms.Ai niin ja parkkipaikalla tapahtuvat kolhut,yhden tutun auto sai kerran erään muksismaksis Marketin parkkipaikalla kolhun,elikkä auton kylki oli niin sisällä,että se melkein lunastettiin: melkein karkuun päässyt vanhempi miesautoilija kertoi ETTEI OLLUT HUOMANNUT osuneensa kaverin autoon.Kyllä vain kaikkea hassua voi sattua ja milloin vain.

Äänestä
  • sokia nää?

    Äänestä

Itäväylää pidennetty huimasti viimeaikoina

Äänestä
  • kun nyt jonkinverran sentään Ruoholahdessa ja myös Itiksessä asioin, mutta vaikeaa oli löytää Itäväylän ramppia Ruoholahdesta.

    Äänestä

  • Länsiväylähän se oli oikeasti kyseessä.

    Äänestä

  • mummo-55 kirjoitti:

    kun nyt jonkinverran sentään Ruoholahdessa ja myös Itiksessä asioin, mutta vaikeaa oli löytää Itäväylän ramppia Ruoholahdesta.

    Kyllä se ramppi siellä on! Kuljen päivittäin Ruoholahdessa, joten tiedän mistä puhun.

    Äänestä

Siinähän oli vaan normaali stadilainen ajamassa. Tai oli kyllä normaalia paljon parempi, kun sai autonsa vielä liikkeelle ja jatkoi matkaansa.

Äänestä

...

Äänestä
  • Kyllähän nää pääkaupunkiseudun sporttihomot ja todella kiireiset&tärkeät myyntirunkut on maailman taitavimpia kuskeja, uskaltavat ajella todella rohkeasti suuria ylinopeuksia ja heidän autonsa ovat todella kehittyneitä ja hyviä.

    Äänestä

Oho, mä jo luulin et sä on taas yhden pellen aloitus jossa on googlesta löydetty hassuja liikennemerkkejä :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poistui paikalta kirjoitti:

Tänään noin klo 10.00 Ruoholahdessa, Mechelininkadun ja Itäväylän kulmauksessa(Itäväylältä Ruohikseen tulevan rampin päässä), nainen törmäsi Opel Zafiralla liikennemerkkiin ja poistui paikalta.
Liikennemerkin tolppa katkesi, merkki, sekä kanttarin kiviä lensi ratikkakiskoille, ei vaivautunut törmääjä edes raivaamaan jälkiään.

Jotenkin käsittämätöntä, miten kuivalla asfaltilla siinä kohdassa voi ajaa kanttarin yli, ei ollut edes liikennettä paljoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu