Pintelit, tähh??

Mihin pinteleitä oikein tarvitaan?? Tarvitseeko pinteleitä käyttää harrasteratsuna olevalla suokilla, jolla mennään päivittäin käyntii, ravii, hiukka laukkaa ja pikkusia esteitä?? Hevonen on jo melko vanha. Vastailkaa asiantutijat!!!
2467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jalkoja ja estää pikku kolhuja!kyllä sellaiset suokillesi voit laittaa,ei niistä ainakaan haittaa ole!

Äänestä
  • Ei niistä kyllä hyötyäkään ole! Eli harrastepolle pärjää aivan hyvin ilman pinteleitä, vaikka pikkuisia esteitäkin menisi. Eipähän tarvitse olla niitä käärimässä joka kerta, varsinkin kun ei taida taitoja olla (jos ei edes tiedä miksi niitä käytetään).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


shirimahi kirjoitti:

Mihin pinteleitä oikein tarvitaan?? Tarvitseeko pinteleitä käyttää harrasteratsuna olevalla suokilla, jolla mennään päivittäin käyntii, ravii, hiukka laukkaa ja pikkusia esteitä?? Hevonen on jo melko vanha. Vastailkaa asiantutijat!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu