katselun jälkeen sopimukseen, vaikka PUHUTTE KOLMEN VIIKON ILMAISESTA KATSELUPAKETISTA! Kaapeliyhtiöni automaattisessa vastaus-meilissä puhuttiin 3:sta viikosta selkokielellä, mutta Viasatin verkkosivuilla on kaksi viikkoa?...ONKO TÄMÄ VIRHE, VAI HARHAANJOHTAMISTA, kysyn minä!
Viasat vastatkaa HETI !
7
1559
Vastaukset
Tarjous oli aluksi kaksi viikkoa ja nostivat sen kolmeen (uusille tilauksille). Sitä ei näköään ole päivitetty joka paikkaan. Sinä kai itse olet täydellinen.
Kaksi viikkoa sinänsä oli hassu, koska kuluttajansuojalain mukaan etämyynnissä asiakkaalla on kahden viikon peruutusoikeus tilausvahvistuksen saamisesta eli yhteensä lähes kolme viikkoa. Tosin kerran kun tällaisesta mainitsin Welholle panivat tilausvahvistuksen samantien sähköpostiin :-)- mutta saisivat korjata
virheensä (lapsus)...väärinkäsityksiä tulisi välttää kaikin mahdollisin keinoin, joten päivittäkääpä ne tiedot oikein sinne sivuillenne (Viasat)!
- Yhteyttä Viasattiin
mutta saisivat korjata kirjoitti:
virheensä (lapsus)...väärinkäsityksiä tulisi välttää kaikin mahdollisin keinoin, joten päivittäkääpä ne tiedot oikein sinne sivuillenne (Viasat)!
Voi hyvää päivää. Luuletteko te, että täällä on jatkuvasti joku
Viasatin edustaja päivystämässä?
Eikö kannattaisi lähettää ne kysymykset ja valitusket Viasatin
asiakaspalveluun, eikä Suomi24:n palstalle? - minäkin..
Yhteyttä Viasattiin kirjoitti:
Voi hyvää päivää. Luuletteko te, että täällä on jatkuvasti joku
Viasatin edustaja päivystämässä?
Eikö kannattaisi lähettää ne kysymykset ja valitusket Viasatin
asiakaspalveluun, eikä Suomi24:n palstalle?Että jotkut osaa :-) Tämähän se tosiaan on oikea paikka , heh
- joka viimeksi nauraa!
minäkin.. kirjoitti:
Että jotkut osaa :-) Tämähän se tosiaan on oikea paikka , heh
Olivat muuten korjanneet virheensä kahdesta viikosta kolmeen viikkoon Viasatin (sitoutumisaika)verkkosivuilla! Suomi24:sta lukee aika moni, joten tämä on varsin hyvä tapa tiedottaa! Asiakaspalvelu tuppaa menemään yleensä tukkoon alta aika yksikön, joten kiitos Suomi24 ja kiitos Viasat...näin ne hommat hoituvat kuntoon ;) ps. virheet on luotu korjattaviksi, ei naurettaviksi!
- VG1
Miten niin 2 viikkoa viasatin sivuilla?? Lainaus osoitteesta http://www.viasat.fi/?sivu=91&kp=2
"Sopimus jatkuu automaattisesti 12 kuukauden Viasat Kulta sopimuksena veloitus 23,95 €/kk, ellei asiakas irtisano sopimustaan 3 viikon aikana."
Itsekin tilasin tuon 3 viikon tutustumisjakson ja kolmannella viikolla olis tarkoitus irtisanoa.- silloin kun avasin
tän keskustelun...painovirhe paholainen heidän verkkosivuillaan kunnes korjasivat sen! Nyt on oikein tällä hetkellä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1792996
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642576- 2032220
- 731849
- 1021783
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91651- 1041479
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171161- 811120
- 951079