Olen aivan äimän käkenä,että nämä thaihuorien ylläpitämät hierontalaitokset pitää sisällään
myös seksipalvelut! Poliisi on voimaton,ei puututa,vaikka tehdään hommia ilman kuittia! Missä vaiheessa sivistyneessä Suomessa,jossa huudetaan elintasopakolaistenkin koskemattomuuden
perään,tuli takapajula,joka näkyvästi antaa naisten aseman tulla alistetuksi ja hyväksikäytetyksi.
myös seksipalvelut! Poliisi on voimaton,ei puututa,vaikka tehdään hommia ilman kuittia! Missä vaiheessa sivistyneessä Suomessa,jossa huudetaan elintasopakolaistenkin koskemattomuuden
perään,tuli takapajula,joka näkyvästi antaa naisten aseman tulla alistetuksi ja hyväksikäytetyksi.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Paritusta ei tapahdu, jos madam ei luettele hintoja
Asiakas maksaa vain hieronnasta ja kahden kesken tyttö sopii lisäpalveluista
Mitäs marisemista tässä on? Suuremmat liksat täällä on kuin Thaimaassa ja ehkä turvallisemmat työolosuhteetkin (vähemmän AIDSia)
Moni tyttö lähtee tietoisesti ja vapaaehtoisesti hommiin tänne ja on tehneet samaa hommaa jo vuosia ennemmin Thaimaassa
Ainut syy olla käkenä on Suomalaisten kaksinaismoraalisuus, miksi toimintaa ei myönnetä luonnoklliseksi ja laillisteta se, kun kerran sille ei mitään voida.
Prostituutiota ei ole kitketty yhdestäkään maailman maasta, siihen ei ole pystynyt sen enempää uskonto kuin lainsäädäntökään, eikä edes ideologiat (kommunisti tms.)
Prostituutiota vastustetaan jossain jopa kuolemantuomioin (jossain Islamilaisissa maissa uhkaa molempia osapuolia), siitä huolimatta sitä esiintyy.
Miten siis kukaan voisi kuvitella Suomen pehmorangaistusten ketään pelottelevan ja prsostituutiota ehkäisevän.
Tietty ei horoilla mitään arvoa olekaan,mutta
yleisesti ja laajasti ottaen kyse on nimenomaan
naisen arvon alentamisesta.Yhteiskunta ei voi olla
sivistynyt,jos yhdenkään sen kansalaisen katsotaan
luonnolliseksi myydä itseään.
miten seksi alentaa kenenkään ihmisarvoa?
Sitäpaitsi, sivistyneessä, vapaassa yhteiskunnassa jokainen saa harrastaa seksiä kenen kanssa haluaa niin rahasta, himosta kuin rakkaudestakin.
Ja jokainenhan meistä jollain tavalla myy itseään niin työnantajille kuin parisuhdemarkkinoillakin.
Noin puhuukin sovinistisika,jolle kaikki tarjonta
yksinomaan suuntautuu.Naisasiakkaita olisikin
runsaasti,muttei tarjontaa niin minkäänlaista!
Niin kauan, kun naisetkaan ei saa mannaa mahan täydeltä,ei siihen totisesti ole oikeus teilläkään.
Markkinahinta on oikea käypä hinta: Se ei alenna eikä ylennä ketään.
Kyllä nainen Suomessa aina seksiseuraa saa, jos haluaa. Chatit ja deitit ovat täynnä seksiseuraa etsiviä miehiä, ja ravintoloista saa (seksi)seuraa rumempi ja vanhempikin nainen.
Itse tunnen useampiakin vanhempia naisia joilla on yksi tai useampi itseään nuorempi rakastaja. Ja olenpahan itsekin nuorempana ollut muutaman vanhemman naisen "rattopoika".
Mutta kotoa ei kukaan tule hakemaan, kyllä se täytyy itse lähteä liikenteeseen ja antaa myös ymmärtää että ymmärtää antaa.
Niin kauan kun miehet ajattelee naista objektina,
kuten nukkea nurkassa,jonka kanssa vähän tässä
leikitään,naisten arvo mitataan ulkoisissa teki-
jöissä vaikka olisi miten blondi proffana.
"Kyllä miehessä on syy,jos oma vaimo ei enää syty.
Kurkistus peiliin riittää.Mikäs mörö sieltä naista
vikittelisikään.Hyvä,jos peilin mittoihin mahtuu.
Polku jääkaapilta paskalle.Välissä haisee hielle
ja piereskelee."
Tuon lainauksen perusteella voinee todeta, että kyllä te naisetkin mittaatte miehiä ulkoisten arvojen perusteella. Toisaalta, useimmiten seksikumppani valitaankin muiden arvojen kuin älykkyyden perusteella.
Ei kenenkään ihmisarvoa mitata sillä, mitä hän velottaa tekemästään työstä.
Seksibisnes toimii ihan samalla periatteella kuin muukin liike-elämä: Palvelun oikea hinta määräytyy markkinoilla kysynnän ja tarjonnan mukaan. Ihmisarvoa ei ole siinä missään vaiheessa kaupanteon kohteena.
kun thaityttöset näyttää tältä kuin tämä Tussinee, niin kyllä niitä mielellään...
http://www.porneskimo.com/tussinee.htm
... ole pakko mennä, tuskin sinua on houkuteltukaan! Tiedän minä muuten aitosuomalaisen parturinkin, jolta saa takahuoneessa ekstrapalvelua (ja siksi leikkautakin haiveneni siellä).
Poliisi on tietysti voimaton, jos rikosta ei ole edes epäillyin syin. Poliisin voimavarat kannattaa kyllä suunnata muualle kuin ihmisten panemisen kyttäämiseen! Kuittihommat kuuluvat lähinnä veroviranomaisille, jotka kyllä osaavat mätkäyttää ilman poliisiakin.
Naimisiinkaan ei muuten ole pakko mennä, vaikka avioliitto onkin filosofi Nietzschen mukaan laillistettua prostituutiota. Itse älysin viimein ulkoistaa tarvitsemani seksipalvelut: on kustannustehokkaampaa, voin todeta kantapään kautta oppineena.
laita privana kyseisen naisen kordinaatteja mä haluan kans käydä hoidattamassa hiukseni tollasen parturin luona. Yleensä rupee aina seisoon ku parturi hieroo hiuksia niin sehän olis oiva lopetus;) [email protected]
Se, että thaikkuloissa irtoaa piparia, oli kyllä ihan jokaisen normaalimaailmassa elävän yksilön tiedossa.
Ei kukaan kuvittele, että suomituristit tutustuisivat Thaikuissa enimmäkseen tavallisiin perhetyttöihin, jotka sitten lähtevät heidän mukaansa härmään pitämään hierontasalonkia...
Kun tulee horo vastaan,monosta thaikulle.Horoja,perheiden rikkojia,ei täällä
suvaita.
Suurin osa niistä "aviorikoksista" tapahtuu ns. maksuttomien salarakkaiden kanssa, niin miehillä kuin naisillakin. Ja jos joku pettää maksullisen kanssa, niin kyllä se sitten pettää maksuttoman kanssakin.
Niin tai näin,lopputulos aina sama.Mies saa lähteä lätkimään!
Ei kai se jotain thaikkua nussis maksusta, jos ilmanen kotihylje kelpais edes käden korvikkeeks!
Thaityttö hieroo kivun taitavasti yhteen paikkaan ja imaisee sen pois. ;) Suomessa seksin myynti on täysin laillista (paitsi julkisella paikalla). Vain parittaminen on kielletty lailla eli toiminta on täysin laillista jos siihen ei liity paritusta.
Jos mies jää kiinni pettämisestä, mies saa lähteä.
Jos nainen jää kiinni pettämisestä, mies saa lähteä.
Kyllä miehessä on syy,jos oma vaimo ei enää syty.
Kurkistus peiliin riittää.Mikäs mörö sieltä naista
vikittelisikään.Hyvä,jos peilin mittoihin mahtuu.
Polku jääkaapilta paskalle.Välissä haisee hielle
ja piereskelee.
Piti mainitsemani,että kaikissa tapauksissa
joihin liittyy kolmas osapuoli,äijä lentää kuin
leppäkeihäs.Jos vaimolla on ihqu salarakas tai muutama, ei vielä tuota ongelmaa.Vasta rakastuminen on niin kova juttu,että siinä voi joutua (ei pakko) kertomaan omalle miehellekin.
Toivottavasti et vie niitä eteenpäin.Mihinkähän Suomi on menossa,kun ihmiset pysyy ikisinkkuina,käyttää halpojen horojen palveluita
tyydytykseensä.Eihän kukaan järkevä ota puolisokseen huoraa tai miehekseen julkisissa juossutta huorapukkia.
mutta todellisuudessa useimmille huorille ja huorapukeille näyttää olevan parisuhdemarkkinoilla kysyntää. Sensijaan liian nirsot, tiukkapipoiset "oman arvonsa tuntevat" näyttävät useimmiten olevan juuri näitä ikisinkkuja tai eronneita.
Ja vaimossa syy, jos vieras kiinnostaa miestä enemmän kuin oma.
Seliselittelysi nyt ei pidä paikkaansa ensinkään.
Jotkut miehet nyt vaan tahtoo nuorempaa tai jännää vierasta ja oma vaimo,oli sitten kuinka hoidettu ja nätti tahansa ,on kotona taloudenhoitaja vaan.Tosin erotilanteissa (kun mies jää kiinni)juuri nämä vaimot osoittautuu
raadollisimmiksi ja nettoaa kaiken mahdollisen.
Kyllä sitä monilla naisillakin (rouvilla) on 10-20 vuotta itseään nuorempia rakastajia.
Ymmärsin että tarkoitit "teineillä" täysi-ikäisiä, mutta miestä huomattavasti nuorempia naisia. Harva aikuinen mies sentään lasten kanssa vehtaa. Miksiköhän nämä nuoret naiset muuten ovat kiinnostuneita vanhemista miehistä?
Pitkän avioliiton aikana puolisot tulevat toistensa kaltaisiksi. Niinpä vaimokin usein saavuttaa samat elopainolukemat kuin hänen miehellään on. Biologisista seikoisa johtuen puolisoiden pituusero säilyy kyllä ennallaan. Tämä on tietysti täysin miehen vika!
ei saa tehdä valeostoja vissiinkään?
Tai sitten hommassa on jotain muuta hämärää?
Tiedä häntä, mielenkiintoinen kysymys kyllä tosiaankin tämä thaikkuhomma, itsekin olen sitä ihmetellyt monasti.
Ei kai poliisi tee mitään jos ei joku tee rikosilmoitusta tjs..?
Ei suomessa seksin ostamista ole kielletty kuin ainoastaan parituksen uhreilta. Seksiä saa ostaa aivan vapaasti, kunhan tekee kaupat sen saman ihmisen kanssa, jolta saa sitä pesää, pebaa tai kitaa.
MIssä sanotaan, että hieronta pitäisi tehdä käsillä?
Pilluhan on mitä parhain hierontaväline: sopivan lämmin, sopivan kostea ja sopivsti puristava!
Eikä missään sanota mitä saa hieroa ja mitä ei.
Thaikut on kyllä sen verran tiukkoja että pidättelemisessä on vähän vaikeuksia. ;) Puhumattakaan siitä suuhoidosta jota on useimmiten tarjolla.
Suosittelen Hesassa Kallion hierontapaikkoja, irtoaa takuuvarmasti.