Ketkä erovuorossa?

Ketkä ovat hallituksen jäsenistä yhdistyslain mukaan erovuorossa seuraavana?

Onko tätä yhdistyslain kohtaa noudatettu IPUssa/VSL:ssä?
3178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole tuollaista lakia.

Äänestä
  • Jotkut yhdistykset vain ovat ottaneet sääntöihinsä sellaisen tosisekavan erovuorojärjestelmän. Minun mielestäni on paljon selkeämpää, että hallituksen jäsenet ja puheenjohtaja aina valitaan tietyksi määräajaksi, ilman mitään hassuja erovuorosysteemejä.

    Äänestä

  • todellakaan ole kirjoitti:

    Jotkut yhdistykset vain ovat ottaneet sääntöihinsä sellaisen tosisekavan erovuorojärjestelmän. Minun mielestäni on paljon selkeämpää, että hallituksen jäsenet ja puheenjohtaja aina valitaan tietyksi määräajaksi, ilman mitään hassuja erovuorosysteemejä.

    vaikka kannatus laskee aina vaan kovalla vauhdilla, niin samat naamat on johtajina ja hallituksessa.

    Mitä tämä kertoo IPUn jäsenistöstä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


IPU/VSL tarkkailija kirjoitti:

Ketkä ovat hallituksen jäsenistä yhdistyslain mukaan erovuorossa seuraavana?

Onko tätä yhdistyslain kohtaa noudatettu IPUssa/VSL:ssä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu