nyt on mestari pulassa

veijalainen

tänään klo 12.36 meni netti poikki ja nyt äsken kävi asentaja paikan päällä ja sanoi että antenni singnaalin teho on yllättävän huono. ihmetyttää vaan sen että miksi se on muuttunut itsestään niin huonoksi ettei netti toimi??

3

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saapiskas

      jos vaikka joku kaapelin käyttäjän telvisiossa on antanut oikosulun niin hyvin todennäköistä on että oikosulku on levinnyt talon kaapelia pitkin ja aiheuttanut johonkin kohtaan halkeaman.

    • nälkäinen hyena

      nyt kuset vasenta lahjetta pitkin. mikä operaattori muka tuo asentajan samana päivänä kotiin kun tekee vikailmoituksen?

      • veijalainen

        suomen paras liittymä elisa on minun. ja maailman parhaimmat asentajat, tulevat heti kun käsketään ja pystyvät todellakin takaamaan että netti toimii.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      132
      4784
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      3232
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      113
      2644
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      46
      2211
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      259
      1753
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      47
      1689
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1577
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1516
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1500
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1221
    Aihe