Hei! Onkohan Volvolla tarjota pienellä korolla ja pitkällä maksuajalla olevaa rahoitusta? Nykyinen autoni on vasta pari vuotta vanha, mutta sisustus rämisee, moottori vie öljyä ja penkit ovat lössähtäneet. Auto on myös erittäin huono ajaa ja alkavaa ruostevikaa on. Lisäksi se on hyvin persoonaton ja ruma auto.
Pääsin kerran esimieheni Volvon kyytiin ja silloin aloin vasta ymmärtämään mitä laatu on. Auto oli kuin uusi vaikka se oli vanhempi kuin omani ja monta kertaa enemmän ajettu.
Kovin paljon en kuukaudessa pysty maksamaan koska olen sekatyömiehen apupoika ja osa-aikatyötön.
Ystävällisistä vastauksista kiittäen
Tero
Mistä rahat Volvoon?
5
729
Vastaukset
- Otan osaa
Kyllä se on Tero niin, että Sinun on nyt vain säästettävä. Tee pankin kanssa tavoitesäästöohjelma ja ennen pitkää saat hankittua oikean auton - Volvon.
Soitan nyt heti esimiehellesi ja kerron huolesi. Kyllä noin jämäkästi ajattelevan kaverin tulee saada kunnon urakoita ja päästä tienesteille.
Kirjoita vain rohkeasti tänne Volvo-palstalle ja kerro meille miten hankkeesi etenee. - älä huoli
Mennään Volvolla sossuun aamulla, sossutäti antaa mannelle apua sen verran, että saa Volvon tankattua.
- on niitä autojakin
Volvon laatu on näennäistä. Paljoa enenpää et tarvitse hieman käytettyyn mersuun kuin uuteen Volvoon. Volvo alkaa kohta rämistä. Volvo on tehty halvasti. Mersu on tehty laadukkaasti, samoin Bemari ja Audi.
- Saksasta
Sieltä me muutkin työttömät ja hanttimiehet Volvomme haemme eikä maksa paljon. Mutta jätä vähän rahaa jemmaan sillä sitä palaa runsaasti kun koittaa pitää Volvon ajokunnossa edes suurin piirtein.
- Pera_P
Olisipa mielenkiintoista tietää onko Tero T. päässyt koskaan Volvon onnelliseksi omistajaksi? Minulla on nimittäin tismalleen sama ongelma, vaikka olenkin sentään sekatyömiehen vanhempi apupoika ja omistan kolme Nokian osaketta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1984008Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112553Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit302174Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?801380Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861248- 481129
- 74996
- 56824
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu57824S24 Lieksa miksi on paikallinen entinen Kansallinen Kokoomus valtuutettu sali niin kallis?
Vailla alennuksia? gogo express joensuu kertakäynti 10 euroa avoinna 5-24. Miksi pitää Lieksassa tukea paikallista yritt71784