Älkää ihastuko ajo-opettajaanne, tai jos ihastutte niin pyytäkää toinen opettaja. Opetuksesta saa enemmän irti, kun voi keskittyä täysillä itse asiaan eikä siihen kuinka ihana se opettaja onkaan.
Itse tajusin vasta jälkikäteen, että olis varmaan aika moni oppi jäänyt paremmin päähän, jos ajatukset ei olis harhaillu tunneilla. Hih.
Itse tajusin vasta jälkikäteen, että olis varmaan aika moni oppi jäänyt paremmin päähän, jos ajatukset ei olis harhaillu tunneilla. Hih.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kiitos vinkistä! Se olikin varmasti ihastuksen kokeneen tytön kirjoittama! Eikä suinkaan miehen! Eikä varsinkaan opettajan!
Vain nainenhan sen tietää, että nainen on niin yksinkertainen ja typerä, että siitä tulee kuuro ja sokea ihastuneena. Sen söpöön päähän ei mahdu kuin yksi ajatus kerrallaan ja kun se raukka ihastuu ei sen auto edes pysy tiellä saati kaistalla.
Ja sinä taidat olla opettaja, johon kukaan ei ole koskaan ihastunut, ja siksi olet niin katkera.
Nainen ajattelee tunteella.
Mies ajattelee järjellä.